Největší úspěch kariéry. Spilková ovládla turnaj Ladies European Tour v Maroku

Největší úspěch kariéry. Spilková ovládla turnaj Ladies European Tour v Maroku

Hrdinové týdne

Po mizerných výsledcích v loňském roce obměnila tým a hned dosáhla na životní triumf. Golfistka Klára Spilková si vítězstvím v Maroku vysloužila i prvenství v naší rubrice Hrdinové týdne, v níž každé pondělí shrnujeme úspěchy českých sportovců za uplynulých sedm dní.

1. Klára Spilková
Dosud byla Spilková na Ladies European Tour nejlépe čtvrtá, vítězstvím se teď dostala do čela letošního finančního žebříčku. „Je to skvělé, ale žádné emoce neprožívám. Možná to teprve přijde,“ říkala chvíli po úspěchu. Na hřišti Dar As-salám v marocké metropoli zahrála Spilková osm ran pod par a vyhrála o jeden úder.

2. Markéta Vondroušová
Z kvalifikace až k titulu. Sedmnáctiletá tenisová naděje Markéta Vondroušová vyhrála na turnaji v Bielu svůj první titul na okruhu WTA, když ve finále porazila Estonku Anett Kontaveitovou ve dvou setech. Češka si po senzaci polepšila v žebříčku o 116 míst! Necítila jsem vůbec žádný tlak, jela jsem si pořád svoji hru a dopadlo to skvěle, řekla serveru iDnes.

3. Tomáš Bábek
Stříbro a bronz. Bábek se stal teprve druhým českým dráhařem, který z mistrovství světa přivezl dvě medaile (první byl Alois Kaňkovský před deseti lety). Stříbro vyhrál v závodě na kilometr s pevným startem, bronz v keirinu. V roce 2011 přitom po srážce s automobilem málem přišel o život, jeho příběh si přečtěte ZDE.