Skvělá trať a malé finále. Mladí snowboardisté uspěli

Skvělá trať a malé finále. Mladí snowboardisté uspěli

Články

Do poslední jízdy bojovali o postup mezi osmičku nejlepších a oba uspěli. Snowboardcrossaři Sára Strnadová a Matouš Šmerák se na Olympijských hrách mládeže probojovali do semifinále a pak do malého finále. Šmerák skončil celkově šestý, Strnadová sedmá. A oba byli velmi spokojení.

„Bylo tady plno dobrých jezdců z celého světa. Prostě jsem se snažil soustředit na svou jízdu, a tím to dopadlo do šestého místa,“ líčil Šmerák. Strnadová přidávala: „Před osmi měsíci jsem byla na operaci kolene, takže takhle skvělý výsledek nikdo neočekával. Jsem úplně nadšená.“

Oba prožívali náročný a napínavý závod. O jejich postupu se rozhodovalo až do posledního jízdy. Oba museli vyhrát a zvládli to. Zároveň zaváhali jejich soupeři, se kterými se o postup přetahovali. „Byla jsem hodně ve stresu, strašně moc jsem si přála postoupit a vyšlo to,“ říkala Strnadová.

Skvělá trať

Oběma mladým závodníkům, kteří se na soustředěních někdy potkávají i s olympijskou vítězkou Evou Samkovou, vyhovovala trať. „Je super, lehce podobná těm z evropských závodů. Hodně mě bavila,“ mínil Šmerák. Jeho parťačka Strnadová popisovala: „Trať byla skvělá na trénink, protože tady bylo hodně skoků. Na těch jsem si nebyla úplně jistá kvůli zraněnému kolenu, ale zvládla jsem to. Trať byla zábavná, do poslední chvíle se nevědělo, kdo vyhraje. V malém finále jsem byla celou dobu první a nakonec mě v cílové rovince dvě holky předjely, je to takový adrenalin.“

Šmerák se zase v semifinále srazil s německým jezdcem v klopené zatáčce před závěrem trati. „Takže jsem spadnul a dojel jsem poslední.“ Každopádně si vždy s ostatními v cíli popřál. „Známe se z juniorských a evropských závodů, vím, o koho jde. Celkově je tady na Olympijských hrách mládeže skvělá atmosféra, potkal jsem hodně nových lidí, jsem rád.“ Snowboardcrossaře a skikrosaře čeká v úterý týmový závod.

Foto:ČOV/Barbora Žehanová