Rozlučka s kariérou se odkládá. Šafářová na Australian Open nenastoupí

Rozlučka s kariérou se odkládá. Šafářová na Australian Open nenastoupí

Články

Měl to být její poslední turnaj v kariéře, tenistka Lucie Šafářová ale nakonec do Austrálie na první grandslam sezony ze zdravotních důvodů neodletí. V deblovém páru s Barborou Strýcovou ji nahradí Markéta Vondroušová.

„Rozloučení se bohužel odkládá. Dostala jsem zánět šlachy na zápěstí a do Austrálie neodjedu. Hrozně mě to mrzí. I kvůli tomu, že jsem měla šanci zahrát si čtyřhru s Bárou a rozloučit se s lidmi na okruhu. Pořád ale platí, že chci ukončit kariéru na kurtu. Kde to bude, to uvidím podle svého zdravotního stavu,“ uvedla Šafářová.

Barbora Strýcová měla původně do čtyřhry v Austrálii nastoupit po boku Andrey Sestini Hlaváčkové, tu ale už v prosinci zastavilo zranění. Dohodla se proto s Lucií Šafářovou, s níž získala olympijský bronz v Riu.

Jedenáct dnů před turnajem ji nahrazuje Markéta Vondroušová, bývalá juniorská světová jednička a v 19 letech velký tenisový talent. „Lucka se na poslední chvíli zranila a jsem ráda, že jsem našla za pár hodin spoluhráčku. Chtěla jsem hrát s Češkou a Markéta je mladá dravá holka. Snad nám to spolu bude klapat,“ doplnila Strýcová.

„Jsem ráda, že si zahraju spolu s Bárou. Bude to pro mě super zkušenost. Bára je skvělá hráčka a myslím, že se od ní můžu hodně naučit. Těším se,“ dodala Vondroušová.

Podívejte se na rozhovor s tenisovou nadějí Markétou Vondroušovou: