Postup do finále i zranění. Snowboardistka Kreisingerová zažila ve slopestylu smíšené pocity

Postup do finále i zranění. Snowboardistka Kreisingerová zažila ve slopestylu smíšené pocity

Články

Postoupila – i nad své očekávání – do finále snowboardového slopestylu žen na Olympijských hrách mládeže. V něm však kvůli zranění pokusila jen jednu jízdu. „Jsem moc spokojená, vůbec jsem nečekala, že se dostanu do finále. Jsem za to moc ráda. Je tady hodně holek z jiných zemí a pro mě je to velká konkurence,“ říkala snowboardistka Marie Kreisingerová.

Bronzová olympijská medailistka z Evropského olympijského festivalu mládeže 2019 v Sarajevu se kvalifikovala i na Olympijské hry mládeže a uspěla. „Mám smíšené pocity. Na jednu stranu jsem moc spokojený s tím, že se to Máje povedlo. Dostala se do finále, což jsme vlastně nečekali, protože takhle velký park ve slopestylu ještě nikdy nejezdila,“ řekl trenér Přemysl Vida.

Kreisingerová si zajistila účast ve finále devátým místem v kvalifikaci. To zvládla díky první kvalifikační jízdě. „Deváté místo v kvalifikaci beru jako superpozitivní zprávu do budoucna pro český snowboarding. Ve finále to potom trochu nevyšlo, protože Mája si v poslední kvalifikační jízdě narazila nohu a cítila bolest, což trochu ovlivňuje jízdu.“

Dlouhá debata

Kresingerová pak v první finálové jízdě upadla. „Při druhé jízdě v kvalifikaci jsem nedoletěla skok a udělala jsem si něco s nohou, asi jsem si ji narazila, bolela mě. Tím pádem jsem byla celá otřesená a nevěděla jsem, jestli mám vůbec jet ve finále. V tréninku jsem skákala rovně a ani jsem nejela zábradlí, protože to prostě strašně bolelo. A potom v závodní jízdě jsem skočila a jela jsem moc rychle, protože jsem se bála, že znovu spadnu na rovnou plochu. Přepálila jsem to až moc a vyletěla jsem příliš daleko a zase jsem spadla, takže jsem si ještě ublížila,“ líčila Kreisingerová.

S trenérem o dalším startu nevedla dlouhou debatu. „Byl ohleduplný, takže to těžké nebylo. Sám se mě zeptal, jestli chci jet, jak se cítím. Sice jsme přemýšleli o tom, jestli dráhu neproskáču rovně nebo jestli to ještě nechci zkusit, ale fakt mě to bolelo. Tak jsme se rozhodli, že už nepojedu dál.“

Oproti Evropskému olympijskému festivalu mládeže si zažila posun. „Parky se hodně odlišují. Tam byl jen malý skok a dva raily, tady jsou dva celkem velké skoky na to, že to je juniorská olympiáda. Ale jinak mi přijde , že se akce moc neliší,“ líčila Kreisingerová.