Olympionici v akci. Na florbale fandili a sami si také zahráli

Olympionici v akci. Na florbale fandili a sami si také zahráli

Články

Na olympijské hry má sice florbal zatím ještě daleko, ale olympionici mají k tomuto sportu blízko. Důkazem byla i návštěva početné skupinky zástupců ostatních odvětví na zápase domácího týmu s Lotyšskem.

Zatímco třeba lyžařská olympijská vítězka Kateřina Neumannová podpořila české barvy z hlediště 02 areny, někteří nadšenci si vyzkoušeli florbal na vlastní kůži přímo na ploše.

Zahráli si například stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012, vodní slalomář Vavřinec Hradilek, nebo jeho kajakářský kolega Vít Přindiš. Mimochodem, vodní slalomáři každoročně organizují novoroční florbalový turnaj.

Na ploše nechyběli ani veslaři Lukáš Helešic, Jakub Podrazil nebo Jiří Kopáč. Z olympioniků z Ria 2016 si zahráli také badmintonista Petr Koukal a kladivářka Kateřina Šafránková, dorazila i Eva Koželuhová, caddy golfistky Kláry Spilkové.

Zapotil se i krasobruslař Tomáš Verner. Fandili také vícebojařka Eliška Klučinová, sjezdařka Klára Křížová i moderní pětibojaři Jan Kuf a David Svoboda. Olympijský vítěz z Londýna 2012 Svoboda společně s kajakářem Hradilkem předával ceny nejlepším hráčům utkání.