Olympijský den č. 5! V hokeji je jasno v bojích o medaile a biatlonista Abrahám v Top 10

YOG 2020
YOG 2020
1 Minuta čtení

Hned dva čeští zástupci si ve středu zahrají na Olympijských hrách mládeže v Lausanne finále hokejových turnajů tři na tři – karlovarský gólman Štěpán Maleček a třebíčská útočnice Zuzana Trnková! O bronz pak zabojují Barbora Bartáková, Matyáš Šapovaliv a Dominik Pavlata. „První třetina přitom vypadala beznadějně, pak se všechno otočilo,“ hodnotil semifinálové utkání Maleček. „Euforie.“

Více o hokejových semifinále ZDE.

Biatlonista Luděk Abrahám doběhl v olympijském sprintu devátý, a to jen díky čtyřem minelám na střelnici – dvakrát minul na položce vleže a stejně tak na stojce. Jinak po trati letěl jako střela. „S během jsem spokojený, výsledek je taky fajn. Akorát ta střelba nevyšla,“ hodnotil po závodě. Více ZDE.

Jakub Kudrnáč, který společně s Kateřinou Pavlů vybojoval páté místo ve smíšené štafetě dvojic, tentokrát doběhl na 26. pozici (2 + 1), 35. pak Petr Hák (0 +3) a 55. proběhl cílem Jan Semirád (3+1). Nejlepší z Češek byla tentokrát Zuzana Doležalová na 37. pozici. Gabriela Masaříková brala po 12. místě z vytrvalostního závodu 41. příčku, Kateřina Pavlů byla pětačtyřicátá a Svatava Mikysková o jednu příčku za ní.

Alpský lyžař David Kubeš zakončil své působení na hrách 19. místem ve slalomu. Čeští curleři porazili Itálii 6:2.

Novinky z Olympijských her mládeže nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!