Olympijský den č. 4! Krasobruslaři v Top 10 a hokejisté získají minimálně 3 medaile

YOG 2020
YOG 2020
2 Minuty čtení

Taneční pár Denisa Cimlová, Vilém Hlavsa vybojovali na Olympijských hrách mládeže v Lausanne skvělé 8. místo. Ve volném tanci předvedli výkon, se kterým byli spokojeni. „Dali jsme do jízdy všechno. Sice to není náš nejlepší výkon sezony, ale máme super body,“ mínila Cimlová. A Hlavsa přitakával: „Myslím, že se nám jízda povedla.“

Trenér Lukáš Csolley pak dodal: „Děcka zajela, co umí. A je pro ně důležité, že i na takový velký závod reagují dobře. Přestože je to pro ně nová zkušenost, Denisa s Vilémem to zvládli dobře. Byli nabuzení, užívali si to, nemusel jsem je uklidňovat, fakt byli v pohodě, reagovali správně.“ Více ZDE.

Vítězství si připsali čeští curleři, kteří porazili USA 6:4, do semifinále ale nakonec nepostoupí. Chystat se budou ještě na turnaj smíšených dvojic.

Hokej o medaile

Lyžař David Kubeš zopakoval svůj výkon z kombinace a v obřím slalomu dojel na 13. místě. „První kolo jsem vůbec nejel aktivně, čekal jsem na brány. Druhé už bylo lepší, ale furt to není nic, s čím bych byl spokojený. „Dalo se to jet víc příměji, byly tam chyby.“

Na rychlobruslařském oválu pod otevřeným nebem ve Svatém Mořici se jely závody dívek a chlapců na 1500 metrů. Čtrnáctá dojela Zuzana Kuršová a 25. místo brala Kateřina Macháčková. Čeští mladíci Jakub Kočí a Lukáš Steklý se seřadili ve výsledkové listině za sebou na 22. respektive 23. místě. „Závodníci předvedli to, na co měli. Mohlo to být ještě trochu lepší, ale byly to pro všechny cenné zkušenosti,“ řekl trenér Pavel Kulma.

V hokejovém turnaji 3 na 3 ve smíšených týmech národů jsou odehrána šestá a sedmá kola. Jistotu postupu do semifinále mají mezi dívkami Zuzana Trnková a Barbora Bartáková. Mezi chlapci pak Štěpán Maleček, Matyáš Šapovaliv a Dominik Pavlata. Česko má tedy jisté minimálně tři medaile.

Novinky z Olympijských her mládeže nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!