Neporazitelné! Basketbalistky si zajistily třemi výhrami ve skupině přímý postup do semifinále

Neporazitelné! Basketbalistky si zajistily třemi výhrami ve skupině přímý postup do semifinále

Články

České basketbalistky skolily na Evropském olympijském festivalu mládeže i soupeřky z Polska a jednoznačně ovládly skupinu. Do semifinále vstupují bez ztráty bodu. Spravit chuť si mohli po nevydařených zápasech volejbalisté i házenkářky. Z posledních zápasů ve skupině odcházejí oba týmy s výhrou a čeká je už jen poslední zápas o 7. místo.

V plaveckém bazénu vybojoval Jakub Bursa nakonec páté místo a rovnou v osobním rekordu. Jeho nejsilnější disciplína, polohová čtyřstovka, ho čeká v pátek.

Do turnaje dnes poprvé vstoupili také čeští judisté ve váhové kategorii do 60 kg. Judista Antonín Ondráček nepostoupil dále z osmifinále. Ve čtvrtek se na tatami představí čeští favorité Filip Ivanka a dorostenecký mistr Evropy ve váhové kategorii do 73 kg Adam Kopecký.

Na tenisových kurtech si Češi zahraji o medaile. Ve čtvrtek čeká dívky i chlapce deblové semifinále. Do čtvrtfinále singlu postupují Matthew William Donald, Hynek Bartoň a Dominika Šálková. "Matthew je favorit, tam zítra věřím v postup do semifinále. U Dominiky a Hynka je to padesát na padesát, když vidím soupeře, ale určitě na to mají," řekl trenér Tomáš Josefus.

V atletice se blýskla Barbora Šplechtnová, která se v rozběhu na 200 metrů umístila druhá a postoupila do zítřejšího finále.