Medailová atletika v Baku. O další cenný kov zabojují ve středu plavci

Medailová atletika v Baku. O další cenný kov zabojují ve středu plavci

Články

Po pondělní smršti skvělých výkonů na atletickém stadionu čekalo na české sportovce finále hned v několika disciplínách. Stříbrnou medaili překážkáře Tomáše Oberndorfra doplnila také dvě čtvrtá místa.

První medaile pro Česko cinkla v běhu na 110 metrů překážek (více info ZDE). Na bronz útočili také desetibojař František Doubek a koulařka Katrin Brzyskowska, ale nakonec zůstali těsně pod stupni vítězů.

České tenistky i tenisté potvrzují skvělou formu a dále hladce porážejí všechny nasazené soupeře. V turnaji dále pokračují do 3. kola dvouhry a semifinále čtyřhry.

Plavec Bursa vstupuje do finále z druhého místa

Radovat se mohou také plavci. Na kraulové dvoustovce zazářil Jakub Bursa a ve středečním finále je připraven zabojovat o další cenný kov.

Po dvou tréninkových dnech se naostro představila také chlapecká část sportovní gymnastiky. Čeští reprezentanti Vojtěch Šácha, Dan Němeček a Jonáš Běhal skončili ve vícebojařském souboji týmů na 21. místě. Do dalších disciplín nepostupují.

Kolektivní sporty navázaly v českých barvách na pondělní průběh zápasů. Stále úspěšně si vedou basketbalistky, které nezaskočily ani Maďarky. S další suverénní výhrou tak útočí na přímý postup do semifinále. Volejbalisté i z druhého klání proti Italům odešli s prohrou a ani házenkářky neobrátily skóre proti Švýcarsku.