Jen 19 setin. Atleti bojovali, nakonec jsou v DNA čtvrtí

Evropské hry 2019
1 Minuta čtení

Chybělo 19 setin. Zhruba metr a půl. Kousek štěstí, aby atleti mohli slavit medaili z Evropských her. Nakonec v novém dynamickém formátu soutěže obsadili čtvrté místo. Mladý tým prokázal, že může být budoucností české atletiky, mixová štafeta na 4x400 metrů si dokonce svým výkonem ze semifinále řekla o účast na říjnovém mistrovství světa v katarském Dauhá.

„Jsme hrozně smutní. Byl to jeden z nejlepších týmů, s kterými jsem kdy pracoval,“ povídal při hodnocení vedoucí týmu Tomáš Janků, bývalý elitní výškař a nyní ředitel atletického svazu. „To nasazení bylo ukázkové, chybělo štěstíčko, chtěli jsme to dotáhnout na bronz,“ litoval. „Dnes to byl jeden výsledek celého týmu, nechci ukazovat na jednotlivce, dnes to bylo o partě,“ uvedl.

Na čtvrtém místě se nejvíce podílela vítězná štafeta na 4x400 metrů a sprinter Zdeněk Stromšík, který byl na stovce druhý. Už v kvalifikačním kole se blýskla štafeta stříbrnou medailí, stejně jako stíhací štafeta na závěr zvaná The Hunt. V semifinále se zaskvěla osobním rekordem Irena Šedivá, která se na půl metru přiblížila limitu na mistrovství světa.

První místo v novém formátu týmové soutěže DNA vybojovaly Ukrajinci před Bělorusy, třetí místo českému týmu vyfoukly na poslední chvíli Němci.