1
Počet bronzových medailí
2

profil sportovce

Účastník pěti olympijských her, z nichž má tři medaile. Kromě toho vybojoval rovněž dvě stříbra na mistrovství světa a jako první český běžec na lyžích ovládl celkové pořadí Světového poháru.

Pod pěti kruhy se Lukáš Bauer poprvé představil na hrách v Naganu, o čtyři roky později v Salt Lake City už dvakrát nakoukl do elitní desítky. Čekání na premiérový cenný kov z velké akce mezi dospělými prolomil stříbrem z klasické patnáctky na OH 2006 v Turíně. Na následující hry ve Vancouveru odjížděl po svém druhém triumfu na Tour de Ski jako jeden z favoritů a hned v úvodním běhu na 15 km volně korunoval svůj výkon bronzovou medailí. Další skvělé představení předvedl ve štafetě, v níž díky nejrychlejšímu času na druhém klasickém úseku výrazně přispěl ke konečné třetí příčce. V Soči byl nejlépe pátý na klasické patnáctce.

Rodák z Ostrova nad Ohří v mládí koketoval i s biatlonem či cyklistikou, ale když jako devatenáctiletý vybojoval stříbro v běhu na 30 km na mistrovství světa juniorů, bylo rozhodnuto. Přestože se kromě soupeřů musel pravidelně prát i s různými zdravotními problémy, dlouhodobě patřil k absolutní světové špičce.

V sezoně 2007/08 vyhrál Světový pohár, na mistrovství světa v Liberci 2009 ho na jeho oblíbené klasické patnáctce připravil o zlato stejně jako v Turíně Estonec Veerpalu. Světové stříbro získal i o šest let později ve Falunu v závodě na 50 km klasicky.