Znovu zlatá Samková! Česká snowboardccrosařka kralovala v La Molině

Znovu zlatá Samková! Česká snowboardccrosařka kralovala v La Molině

Články

Olympijský bronz ještě voní novotou a snowboardcrossařka Eva Samková už sbírá další cenný kov. S přehledem ovládla Světový pohár v La Molině a připsala si tak druhé vítězství v letošním ročníku. „Ve všech jízdách jsme jezdily společně, ve finále jsem pak byla první a čekala, kdy už mě dojedou, což se nestalo. Jsem spokojená a je super, že mi to takhle jezdí i po olympiádě,” radovala se v cíli.

Její trenér Marek Jelínek dodal. „Ve finále se jí nejlépe povedl start, přes handicap s rameny a menší sílu byla v první zatáčce první a vedení si postupně navyšovala, až s přehledem projela cílovou čáru.”

Eva Samková si v La Molině připsala devátý triumf v seriálu Světového poháru v kariéře. „Na startu nás vždycky nechali strašně vycukat, takže ve čtvrtfinále a v semifinále jsem byla na startu jasně poslední,“ smála se. „Takže jsem ráda, že to takhle dopadlo, protože tady všechny holky jezdily strašně dobře.“

Klopenka na morál

Trať byla spíš jednodušší, Samková se však potýkala s klopenými zatáčkami. „Trať je poměrně lehká, víceméně na ní není žádný skok, jen boule a zatáčky. Mezi druhou a třetí klopenkou je ale jedna nepříjemná část, která je na morál. A protože si nevěřím, tak tam brzdím a zbytečně pak ztrácím,“ říkala po páteční kvalifikaci, ve které skončila druhá.

Olympijská vítězka ze Soči a bronzová z nedávno skončených her v Koreji v sezoně zvítězila podruhé. V lednu kralovala v tureckém Erzurumu.

Přes výhru už čtyřiadvacetiletá česká snowboardistka nemá šanci zaútočit na celkové prvenství v pohárovém seriálu. Kvůli zraněnému ramenu a přípravě na olympiádu Samková vynechala šest závodů. Do konce zimy se pojedou ještě dva.

Foto: ČOV/Herbert Slavík a Czech SBX Team