Zlatá senzace v malém fotbale i bronzové ledové kameny. Češi opanovali stupně vítězů

Zlatá senzace v malém fotbale i bronzové ledové kameny. Češi opanovali stupně vítězů

Hrdinové týdne

Ani v uplynulém týdnu se Čechům pódiová umístění nevyhýbala. Triumf ze světového šampionátu si z Tuniska vezou reprezentanti v malém fotbale. Stříbro bral v celkovém hodnocení seriálu Red Bull Air Race pilot Martin Šonka a bronzoví byli na mistrovství světa čeští curleři.

Reprezentace malý fotbal
Čeští reprezentanti vyhráli mistrovství světa v malém fotbalu. Ve finále šampionátu v Tunisku zdolal český výběr mexické obhájce stříbrných medailí 3:0 brankami Jakuba Poláka, Stanislava Maříka a Ondřeje Paděry. Celým turnajem prošli svěřenci trenéra Radka Pokorného bez jediné porážky a v sedmi zápasech dostali jen tři góly.

„Žili jsme sen, který se stal skutečností. Neuvěřitelná paráda, jsem šťastný za hráče," radoval se v tiskové zprávě generální manažer reprezentace Luděk Zelenka. „Tenhle zápas pro ně byl bonus, odměna za celoživotní práci, protože odmala hrají malý fotbal a mají ho rádi. Podařilo se jim něco, v co možná ani nedoufali.“

Podívejte se na webu České televize na sestřih z finálového utkání!

Martin Šonka
Akrobatický pilot Martin Šonka je vicemistrem světa. Šonka neudržel v seriálu Red Bull Air Race průběžné vedení a po čtvrté příčce ve finálovém závodě v Indianapolis skončil druhý. Českého letce porazil v konečném pořadí o čtyři body Japonec Jošihide Muroja, který v zámořském závodě slavil čtvrtý triumf v sezoně. Celkové páté místo obsadil druhý český účastník série Petr Kopfstein.

„Nedotáhli jsme to, ale bojovali jsme až do konce! Blahopřejeme Yoshihide Muroya k titulu, byl to souboj do posledního letu,“ napsal Šonka na sociální síti. „.A doufáme, že jste si velké finále užili i tak. Strašně moc Vám všem děkujeme za neuvěřitelnou podporu po celou sezonu, moc nám pomáhala! Nakonec..stříbro se taky pěkně oslavit, hm?“

Čeští curleři
Velmi cenného úspěchu dosáhla česká curlingová reprezentace na mistrovství světa smíšených družstev ve švýcarském Champéry. Kvarteto Jaroslav Vedral, Andrea Krupanská, Lukáš Klípa, Denisa Poštová dokonalo senzační comeback proti Norsku a po vítězství 7:6 si odvezlo bronz. „Bronzová medaile je neuvěřitelným úspěchem. Ve druhé části jsme zvolili brutální ofenzivu. Měli jsme i trošku štěstí v osmém endu, ale věřili jsme si," řekl Vedral později.