Životní úspěch. Vadlejch druhým nejdelším hodem kariéry ovládl celkové pořadí Diamantové ligy

Životní úspěch. Vadlejch druhým nejdelším hodem kariéry ovládl celkové pořadí Diamantové ligy

Rozhovory

Pod pěti kruhy v Riu se jako jeden ze tří Čechů probil do finále, ale po celkovém osmém místě jen rozpřahoval rukama: „Protrápenej závod, nebylo to ono.“ Přesně o deset dnů později už stojí oštěpař Jakub Vadlejch na stupních vítězů – v Curychu vyhrál jako čtvrtý český atlet seriál Diamantové ligy!

Jen v roce 2011 se stalo, že seriál nevyhrál nikdo z českých oštěpařů či oštěpařek. Kromě Barbory Špotákové a Vítězslava Veselého triumfovala v Diamantové lize i překážkářka Zuzana Hejnová.

„Je to malá satisfakce za olympiádu, ale užívám si to. Fajn pocit být na stupních vítězů,“ líčil Vadlejch.

Thomas Röhler, zlatý z Ria, vedl před soutěží o čtyři body. Vadlejch se k parádnímu výkonu vybičoval ve čtvrté sérii: oštěp vrhl na značku 87,28. Druhý nejdelší hod kariéry. Němec za ním zaostal o více než půlmetr.

Velký milovník kávy

25letý oštěpař věnuje kromě sportu svůj čas i kávě, kofeinového nápoje je totiž velkým milovníkem. Absolvoval základní kurs její přípravy, kávu ochutnává v cizích městech a na cesty si s sebou dost často přibalí i svůj vlastní aeropress.

„Pití beru jako rituál, denně si dám jeden až dva šálky. Člověk postupně ochutnává a zjišťuje, že to není jenom černá voda v hrnku. Rozlišujeme různé vůně, chuti nebo kyselosti,“ říká.

K tématu čtěte více ZDE.