Životní úspěch. Sportovní gymnastky ve finále EH!

Životní úspěch. Sportovní gymnastky ve finále EH!

Články

Zacvičily dobře, neudělaly žádnou větší chybu. A proto si zacvičí ve finále Evropských her. Sportovní gymnastka Aneta Holasová osadila v kvalifikaci víceboje dvanáctou pozici a Dominika Ponížilová byla patnáctá z osmnácti postupujících. A jako bonus k nečekanému úspěchu českých reprezentantek bude účast Holasové ve finále prostných, do kterého prošla senzačně jako pátá ze šesti finalistek.

Je skvělé, že si můžeme zacvičit ještě jednou. Závod se nám povedl, bylo to dobré, nic jsme vyloženě nepokazily. Navíc v hale byla super atmosféra, takže to je pro nás velký zážitek,“ shodly se obě sportovní gymnastky. Osmnáctiletá Holasová byla letos dvaadvacátá na mistrovství Evropy a je pětinásobnou mistryní České republiky. O rok mladší Ponížilová byla před dvěma lety na EYOFu, kde byla pátá na přeskoku.

Obě gymnastky napočítaly v součtu čtyř disciplín více než 50 bodů, Holasová překonala svým výkonem dokonce 51 bodů. „Ten výsledek je velmi dobrý, hranice 50 bodů je pro nás dobrý úspěch,“ uvedla Holasová. „Neudělaly jsme velké chyby, i když samozřejmě drobnosti tam byly, ale závod se nám povedl,“ přidala se Ponížilová. K ještě lepšímu výsledku jim chybí větší obtížnost prvků. „Na tom ještě musíme zapracovat,“ dodaly.