Životní maraton. Vrabcová-Nývltová si na světovém šampionátu vylepšila vlastní osobák

Životní maraton. Vrabcová-Nývltová si na světovém šampionátu vylepšila vlastní osobák

Hrdinové týdne

Čas 2:29:56. Nový osobní rekord, celkově čtrnácté místo a v cíli jako druhá nejlepší Evropanka. „Úžasná atmosféra, fantastický výsledek,“ chválila maraton Eva Vrabcová-Nývltová. Po právu ji zařazujeme do rubriky Hrdinové týdne, v níž každé pondělí shrnujeme úspěchy českých sportovců za uplynulých sedm dní.

1. Čeští střelci na mistrovství Evropy
Nejen triumf Davida Kosteleckého, na evropském šampionátu v Baku se dařilo i dalším českým střelcům. Miloš Slavíček bral senzační zlato ve skeetu, když v rozstřelu porazil olympijského vítěze z Ria. Bedřich Jonáš byl třetí v disciplíně na běžící terč na 50 metrů. „Zlato je fantastický pocit. V rozstřelu jsem přitom měl krizový moment, když už jsem si říkal, že budu mít stříbro. Ale nakonec to klaplo,“ radoval se Slavíček.

2. Eva Vrabcová-Nývltová
Oproti olympijskému maratonu v Riu se zlepšila o dvanáct míst. Čtrnáctá příčka na mistrovství světa je pro Vrabcovou-Nývltovou skvělým výsledkem: „Na výsledek jsem si ještě ani nestihla zvyknout, je to pecka!“ V Londýně si chválila atmosféru i trasu skrz centrum města. A teď míří ještě výš.

3. Marek Holeček
Parádní počin českého horozelce. Jako první vystoupal jihozápadní stěnou společně se Zdeňkem Hákem na vrchol jedenácté nejvyšší hory Gašerbrum I. Holeček zdolal 8 068 metrů vysokou horu až napopáté, jeho předchozí pokusy skončily neúspěchem.