Žádné stopky, přesto na lyžích. Biatlonistka Vítková relaxuje na sněhu

Žádné stopky, přesto na lyžích. Biatlonistka Vítková relaxuje na sněhu

Články

Zula běžky a obula skialpy. Biatlonistka Veronika Vítková po náročné sezoně neprahne po prosluněných plážích u moře. Nejlíp totiž relaxuje na horách s lyžemi na nohou. „Ač to moc lidí nechápe, já si takhle parádně odpočinu,“ usmívá se. „Už jsme byli s přítelem v Krkonoších a ještě plánujeme Rakousko."

Odpočívat doma na gauči by nedokázala. Na skialpech se ale nehoní. „Člověk nemusí nikam spěchat, užíváte si přírodu a hezké počasí. Nikdo nikde nestojí se stopkami, nikdo nám nic neměří. Jdeme si na pohodu,“ vysvětluje. „Celý den jsme venku. Když potkáme chatu, dáme si kafe a polívku a jdeme zase dál.“

„Odpočívat“ bude celý duben. „Máme se už ale začít sami hýbat, aby začátek přípravy tolik nebolel. Myslím si, že nikdo nevydržíme bez pohybu. Máme sice výletní tempo, ale pořád jsme v pohybu. Trénink začne někdy začátkem května,“ říká.

Motivace pro olympijskou sezonu

Motivaci do olympijského roku jí dodaly až výsledky v samotném závěru sezony. Osmadvacetiletá biatlonistka se totiž uplynulou zimou protrápila. Až v posledním klání Světového poháru na Holmenkollenu našla sebe samu. Pátým místem ve sprintu a čtvrtým v závodu s hromadným startem se ujistila, že to jde.

„Jsem ráda, že to přišlo, protože jít s těmi předchozími výsledky do olympijské sezony, to by nebylo úplně nejlepší,“ přiznává. „Je to určitě motivace. Pořád to jde a jsem schopná jezdit s těmi nejlepšími.“

A čím si své dřívější nezdary vysvětluje?

„Jo, prý to je v hlavě, nebo co,“ směje se. Věřme, že jí úsměv v olympijské sezoně vydrží...