Vzhůru na Rusko. TOP 4 vzájemné zápasy z mistrovství světa

Vzhůru na Rusko. TOP 4 vzájemné zápasy z mistrovství světa

Proti Rusům je to na mistrovství světa vždycky řežba. Ještě předtím, než začnete dnes od 20:15 u televizí fandit, jsme vybrali památné zápasy Česka s Ruskem z novodobé éry. Připomeňte si je.

MS 2006, Irgl poslal ve čtvrtfinále Rusy domů
Hrálo se v Lotyšsku a tribuny byly obsypané ruskými fanoušky. Sborná ale skončila už ve čtvrtfinále. Češi v něm vyhráli 4:3, když rozhodující gól dal v prodloužení po buly v útočném pásmu Zbyněk Irgl. Český tým poté ve finále prohrál se Švédskem a získal stříbro.

MS 2010, poslední české zlato
Spolu s triumfem na olympiádě v Naganu to bylo asi nejsenzačnější české zlato. Týmu plnému nováčků hrozila blamáž, nakonec celé mistrovství vyhrál. Hvězdami nabité Rusy porazili Češi ve finále – vyhráli 2:1 po gólech Klepiše a Rolinka.

MS 2011, bronzová přestřelka
Češi před sedmi lety přehráli Rusy dvakrát během jednoho týdne. Nejprve 3:2 ve skupině, pak 7:4 v divokém zápase o bronz. V české sestavě tehdy váleli Eliáš, Jágr, Plekanec nebo Židlický. Bronz získalo Česko i o rok nato.

MS 2017, Češi pálili šance
Zatím poslední vzájemný zápas zvládli lépe Rusové. Na loňském mistrovství světa vyřadili Česko ve čtvrtfinále 3:0, když Češi nedokázali dát z 27 střel ani jeden gól. Rusové o kolo později prohráli s Kanadou a brali bronz.

  • Zápas Česko vs. Rusko začíná v Kodani ve 20:15, sledovat ho můžete na ČT Sport nebo Radiožurnálu
  • Rusové zatím na letošním MS vyhráli tři zápasy, nastříleli dvacet golů a ani jednou (!) neinkasovali.
  • Z posledních pěti vzájemných zápasů na MS mají Češi mírně pozitivní bilanci 3:2.

Foto: Herbert Slavík