Vyladěné nehty nebo vlasy. České sportovkyně chtějí v Riu „ukázat barvu“

Vyladěné nehty nebo vlasy. České sportovkyně chtějí v Riu „ukázat barvu“

Články

Olympiáda je jako Wimbledon pro všechny sporty. Účastníci musí splňovat přísná pravidla pro styl a barvu závodního oblečení. Například bláznivé legíny Kateřiny Šafránkové proto budou muset pro tentokrát zůstat v šatně.

Česká kladivářka tak alespoň pořádně vyladí nehty do národních barev. Nalakované nehty sportovkyň bývají jedinou možností, jak se k rodné zemi významně přihlásit i během olympijského závodu. Nehty si tak do Ria pečlivě připravovala většina Češek.

Šafránková musí všechno vykoumat tak, aby ji nehty nebránily ve výkonu, kterým chce na olympiádě opět posunout český rekord. Nesmí proto být moc dlouhé. „To bude krása s těma vlaječkama... Postará se mi o ně kámoška a doufám, že se jí to povede. Pokud ne, tak na olympiádu neodjedu,“ hlaholila z vesela ještě před odletem.

Zato střelkyně Nikola Mazurová už má ve stejné oblasti zkušenosti, nehty si tak připravila po svém. „Dělám si je vždycky sama a mám je na všechny velké závody. Určitě mi celou olympiádu nevydrží, ale mám s sebou lak, takže budu předělávat,“ říkala v letadle směr Rio a pochlubila se malou českou vlaječkou na každém nehtu.

„Lakování mě moc nebaví, ale zase mě pak všichni pochválí, jak dobře to vypadá,“ pokračovala Mazurová, kterou smutně doplnila vedle sedící Adéla Bruns: „Já nehty nemám, nestihla jsem to. Vlaječky si nechám udělat asi od Nikči.“ Partu ozdobených prstů pak doplňuje ještě tenistka Lucie Hradecká, která už má cvik z Fed Cupu a v Riu teď vymýšlí nový design.

Jasno už má naopak Libuše Jahodová. Čtyřiadvacetiletá střelkyně vlaječky neplánuje – bude totiž celá v červeném. „V téhle barvě jsem se nějak našla a navíc se mi v ní podařilo vystřílet olympiádu,“ říká střelkyně s rudými vlasy a červenými nehty. A měnit nic nehodlá.

Českým holkám to jistě bude na hrách slušet. Snad některou z nich ozdobí i medaile na krku...