Volejbal na sněhu? Sestra olympijského medailisty sbírá na zasněženém kurtu vavříny

Volejbal na sněhu? Sestra olympijského medailisty sbírá na zasněženém kurtu vavříny

Články

Snow volejbal je podobný tomu plážovému, jen se hraje na sněhu v kopačkách i v teplém oblečení. A září v něm Anna Dostálová, sestra dvojnásobného olympijského medailisty z Ria.

„Letos je tenhle sport nově pod Evropskou volejbalovou federací, která organizuje sérii několika turnajů po celém kontinentě. Hrozně mě to baví, je to spojení přírody, hor a čerstvého vzduchu,“ vysvětluje.

Spolu s parťačkou Michaelou Knoblochovou vyhrála Anna zlato při zastávkách na Slovinsku a v Rakousku. Právě tam si volejbal na sněhu získává na oblibě: nechybí DJ, stany s občerstvením či plné tribuny.

„V Rakousku se hrálo myslím už osmým rokem. Kurt postavili na horní stanici lanovky v krásném prostředí. Stala se z toho velká show.“

Zasněžený kurt prý není překážkou, Dostálové dokonce vyhovuje více než písek. „Člověk je s kopačkami na nohou pevnější při odrazu, pokud tedy nesvítí slunce a ze sněhu se nestane břečka. Lidi se mě i hodně ptají, jestli nebolí pády. Já jsem na ně zvyklá, na sněhu se navíc můžu i sklouznout.“

U Dostálů je vůbec volejbal populárním sportem. Maminka Eva, dnes jazzová zpěvačka, hrála za reprezentaci. Anna začínala v šestkovém volejbale, stejně jako druhá ze sester Magdalena.

Jen Josefa to vždycky o něco víc táhlo k vodě.

„Jako děti jsme trávili prázdniny na Slapech. Táta nám vždycky s bráchou dal loď a šli jsme se projet. Celkově jsme byli odmala vedeni ke sportu. Pepa je spíš po tátovi, k vodě měl tak nějak vždycky blíž,“ říká Anna, nejstarší ze tří sourozenců.

Dnes se trojice sejde už jen občas. Navzájem se podporuje na dálku, sestry však byly Pepovi držet palce třeba na olympiádě v Londýně, on zase přijde fandit na volejbal, když mu to nabitý kalendář dovolí.

„Když už se všichni tři sejdeme třeba u večeře, tak je to rarita,“ směje se Anna.

A co Pepa a volejbal? „Rád prohlašuje, že má obě ruce levý. Jeho klasika, je to hrozný srandista a kolikrát ani novináři neví, jestli to myslí vážně. Volejbal každopádně hraje nadprůměrně.“

Léto se blíží a Pepa Dostál má pro vás pár tipů. Mrkněte na video.