Vítej, olympijské semifinále! Češi zvládli drama s Amerikou a postupují

Pchjongčchang 2018
1 Minuta čtení

Paráda! Čeští hokejisté budou na olympiádě v Pchjongčchangu hrát o medaile, ve čtvrtfinálové řežbě porazili Ameriku 3:2 po nájezdech a v pátek narazí na Rusko.

„Mám radost z postupu. Ještě to celé musím vstřebat a vydýchat, bylo to velké drama,“ říkal pár minut po zápase trenér Josef Jandač do mikrofonu České televize. „Dostali jsme lacinější góly a nedařilo se nám tolik v přesilovkách, ale vyhráli jsme a jdeme dál.“

V nájezdech se jako jediný trefil útočník Petr Koukal, gólman Francouz v nich zavřel bránu a pochytal všech pět pokusů!

„Velká úleva, jsme strašně rádi, že jsme zápas zvládli. Byla to obrovská zkouška pro náš tým a je pozitivní, že jsme se nepoložili. Sen o medaili teď nekončí, naopak žije dál,“ usmíval se brankář.

Češi v zápase vyhráli na střely 28:20, ale až na pár pasáží bylo čtvrtfinále vyrovnané. Američané už v sedmé minutě vedli, český tým trefami obránců Jana Koláře a Tomáše Kundrátka otočil skóre, jenže pak inkasoval vyrovnávací trefu v oslabení.

Příběh z nájezdů už znáte, ovšem ani k nim nemuselo dojít. Američané totiž dvě a půl minuty před koncem napálili z přečíslení břevno a v závěru prodloužení měl Francouz štěstí, když mu propadl puk výstrojí a zůstal ležet ještě před čárou.

V olympijském semifinále jsou Češi poprvé od Turína 2006, kde nakonec vyválčili bronz. Spojeným státům teď vrátili porážku ze Soči, kde je soupeř ve stejné fázi turnaje vyřadil po výsledku 5:1.

Semifinále se bude hrát v pátek v čase od 8:40 nebo 13:10.