Velká škoda. Hokejisté v přestřelce podlehli Kanadě a skončili čtvrtí

Velká škoda. Hokejisté v přestřelce podlehli Kanadě a skončili čtvrtí

Články

Fandili jsme o sto šest. Z domova, Olympijských festivalů i přímo v Koreji. Ale bohužel to nestačilo. Naši hokejisté v zápase o bronz proti Kanadě nedotáhli stíhací jízdu za vyrovnáním a v přestřelce prohráli 4:6.

Češi měli stejně jako v semifinále s Ruskem střeleckou převahu, ale soupeř byl v koncovce o něco úspěšnější.

Byla to v závěru trošku honička s časem. Kanada vedla už 6:2, ovšem český tým se nevzdal a dvěma slepenými góly Červenky udělal z posledních minut zápasu drama. Další góly už bohužel nepřišly.

„Rozhodla první třetina, kterou jsme prohráli 1:3. Soupeř nám odskočil a dobře si to hlídal,“ řekl trenér Josef Jandač po utkání České televizi.

„Jsme rádi, že jsme hráli do poslední chvíle o medaili. Mužstvo dřelo, kluci se vyždímali ze všech sil. Nicméně čtvrté místo je zklamání, bronz jsme chtěli.“

Český tým v Koreji vyhrál skupinu, pak vyřadil ve čtvrtfinále Ameriku. Jenže v semifinále i v zápase o bronz na favority vyzrát nedokázal. Hokejovou medaili získalo Česko naposledy v Turíně 2006.

„V hlavě to nebylo, vydali jsme se ze všech sil, ale štěstí se holt přiklonilo na druhou stranu. Já jako kapitán každopádně nemůžu na nikoho říct ani slovo, nechali jsme na ledě maximum,“ doplnil Martin Erat a zároveň přiznal, že to byl jeho poslední reprezentační zápas.

O zlato se v Koreji utká Rusko s Německem. Zápas začíná v neděli v 5:10 ráno.

Foto: Getty Images