Věku navzdory i bronzový průlet. Češi se o víkendu činili

Věku navzdory i bronzový průlet. Češi se o víkendu činili

Hrdinové týdne

V celku poklidný týden měl přece jen medailovou tečku. Zlato zacinkalo za oceánem v USA v podobě triumfu cyklokrosařky Kateřiny Nash v úvodním závodu Světového poháru. Tenistka Hlaváčková si pak z Kanady odváží vítězství ve čtyřhře a na pódium se prodral i akrobatický letec Šonka.

1. Kateřina Nash
Devětatřicetiletá Češka ovládla úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu. V Iowa City suverénně zvítězila před domácí Kaitlin Keoughovou a belgickou mistryní světa Sanne Cantovou. Nash potvrdila, že se jí na americké půdě daří. Už třetím rokem po sobě tu totiž vstoupila do seriálu medailovým umístěním. V kariéře triumfovala dohromady už pošesté.

2. Andrea Hlaváčková
Společně s Maďarkou Timeou Babosovou vyhrály na tenisovém turnaji v Québecu čtyřhru. Nejvýše nasazený pár ve finále porazil domácí Kanaďanky Biancu Andreescuovou a Carson Branstineovou 6:3, 6:1. Hlaváčková má ze čtyřhry 22. titul, Babosová třináctý. Společně už letos vyhrály v květnu v Rabatu, kde byly rovněž turnajovými jedničkami. Po dalším úspěchu vzrostly jejich vyhlídky na účast na Turnaji mistryň.

3. Martin Šonka
Akrobatický pilot Martin Šonka skončil třetí v závodě Red Bull Air Race nad Lausitzringem a před říjnovým finálovým kláním v USA udržel vedení v seriálu. V čele pořadí má nyní čtyřbodový náskok před Japoncem Jošihidem Murojou, který byl v Německu nejrychlejší. „Strategie byla letět stejně jako v semifinále, ale poslední vertikální manévr ve finále byl možná až moc konzervativní,“ uvedl v tiskové zprávě. „Rozhodne poslední závod, bude to napínavé, fanoušci se mají na co těšit.“

Zdroj: Facebook ČOT