V zámoří uklízí kuchyň i autobus. Mladý Chlapík debutoval v NHL a teď se pere o místo v nároďáku

V zámoří uklízí kuchyň i autobus. Mladý Chlapík debutoval v NHL a teď se pere o místo v nároďáku

Články

Je mu teprve dvacet let a v zámořské NHL prožíval premiérovou sezonu. Mladý centr Ottawy se nyní přidal i k české hokejové reprezentaci a rád by na vlastní kůži poprvé zažil atmosféru mistrovství světa „dospěláků“. Ale kdo vlastně je Filip Chlapík?

Ottawa ho draftovala v roce 2015 ve druhém kole na 48. pozici. Do zámoří odešel v roce 2014 z juniorky Sparty a v uplynulých třech sezonách působil v juniorské lize QMJHL v celku Charlottetown Islanders. Při svém letošní debutu v NHL zaznamenal ve 20 duelech čtyři body za gól a tři přihrávky. Na farmě v Belleville nasbíral v 50 duelech 30 bodů za 10 tref a 20 asistencí.

Pozor, rajóny!

A jaké to je být v NHL nováčkem?
„V čem je to nejtěžší? Třeba v tom, že musím sbírat puky a uklízet autobus,“ smál se v rozhovoru pro Idnes. „Musím být ke všem hodný a tak. Když musíme uklízet kuchyň na zimáku, tak mají kluci připomínky. Ale jinak jsou výborní, všichni mi pomáhají. Je to super.“

Chlapík by se rád v nejlepší soutěži světa udržel. „Snažím se hrát co nejvíc a nejlíp. Jsem mladý na farmě i v NHL. Je to těžší, ale když dostanu šanci, tak se snažím udělat cokoli, abych tu zůstal. Uvidíme, co bude dál,“ uvažoval.

V širším kádru pro světový šampionát není jediným mladíkem. Ještě o dva roky mladší je třeba Filip Chytil. „Jde o dva hráče, kteří pendlovali mezi farmou a NHL. A ty zápasy v NHL odehráli spíš až ke konci základní části, takže se nedá určitě říct, že by to místo měli už teď jisté,“ prohlásil Václav Prospal, asistent trenéra. „Očekávám, že se o místo na šampionátu poperou. Očekávám od nich, že přinesou do týmu energii, nadšení a svým způsobem i určitou kreativitu.“

Dnes se Chlapík na Carlson Hockey Games představí v jedné formaci s Romanem Červenkou a Martinem Kautem. Zápas s Finskem začíná v Pardubicích v 19.00.

Foto: Getty Images