V superfinále oba oslavili zlato, za pár týdnů čeká florbalový pár svatba

V superfinále oba oslavili zlato, za pár týdnů čeká florbalový pár svatba

Články

David Podhráský trénuje florbalisty Chodova, jeho snoubenka Dominika Šteglová působí v Herbadentu. A oba v pondělí v pražské O2 areně jen pár hodin po sobě získali v superfinále ligové zlato.

„Společné radosti jsme si večer moc neužili, každý tým šel slavit jinam,“ usmívá se Podhráský. „Medaile si každopádně vystavíme doma, zrovna si zařizujeme nové bydlení.“

Podhráský stihl dát ještě večer na svůj facebook společnou fotografii, kde s Dominikou svírá zlatou medaili, a připsal: Je to doma, zlato!

Jeho Chodov porazil Mladou Boleslav 3:1, hráčky Herbadentu chvíli předtím přehrály Vítkovice 6:2. Šteglová ale nenastoupila, celou sezonu marodí s kolenem a přesunula se na pozici asistující trenérky.

„Domča si mě našla, když jsme se šli rozcvičovat, potkali jsme se u východu a proběhly první gratulace. Jinak jsme se každý soustředili především na sebe, z jejich zápasu jsem viděl jen pár minut,“ uvedl Podhráský.

Florbal je prý u nich v domácnosti tématem číslo jedna. Oba si dokonce dělají srandu, že až se sportem nadobro seknou, nebudou se spolu mít o čem bavit.

Navzájem se hecují, kouč Chodova však raději zůstává při zemi. „Občas bych si rád rýpnul, ale radši od toho vždycky ustoupím, holky bývají před velkými zápasy dost nervózní.“

Místo dovolené svatba

Na dovolenou za odměnu nevyrazí. „Máme dohodu, že jezdíme jednou za dva roky,“ směje se Podhráský. Místo toho čeká florbalový pár druhý týden v květnu svatba.

Za ideálních okolností s medailemi, oběma poháry i spoustou přátel z florbalového prostředí.

„Ladíme, aby všechno proběhlo v pohodě. Máme toho teď plnou hlavu, tak snad se nic nepokazí. A pak na líbánky.“

Foto: Štěpán Černý