Uvidíme ji na olympijských hrách? Slalomářka Strachová už to ví

Uvidíme ji na olympijských hrách? Slalomářka Strachová už to ví

Články

Ne, ještě není ten správný čas, aby prozradila, jak se věci mají. Slalomářka Šárka Strachová si chce především užít poslední závod sezony v americkém Aspenu. „Na tohle středisko mám krásné vzpomínky, dvakrát jsem tam vyhrála," připomíná své triumfy ve Světové poháru z let 2008 a 2009. „Chci na start nastoupit s dobrým pocitem.“ A tak se ještě na chviličku zahalila pod roušku tajemství.

Finále seriálu je na programu v sobotu, teprve pak bronzová olympijská medailistka z Vancouveru prozradí, zda ještě zvládne další sezonu – tu olympijskou. „Kdyby příští rok nebyla olympiáda, ukončila bych svou kariéru. Hry v Koreji jsou ale velké lákadlo, takže uvidím, jak se budu po sezoně cítit,“ říkala ještě před mistrovstvím světa.

Dvaatřicetiletá Strachová po pátém místě na mistrovství světa skončila v sobotu druhá ve slalomu Světového poháru v americkém Squaw Valley a dosáhla tak na nejlepší výsledek v sezoně. „Hlavu mi to nezamotalo. o příštím roce jsem víceméně rozhodnutá, ale nechám si to zatím pro sebe,“ prozradila na facebooku. „Teď si chci užít krásný výsledek a koncentrovat se na poslední závod sezony a potom budu řešit všechno ostatní."

Před posledním závodem se chtěla trochu rozptýlit a tak vyrazila na dva dny do San Francisca. „Je tam pár věcí, na které jsme se chtěli podívat," líčila a se smíchem dodala: „Na své rakouské trenéry prásknu, že hned po závodě v Squaw Valley vyrazili do kasina. Naštěstí lyže a vybavení jsme poslali kamionem napřed, tak neměli co prohrát.“

S jistotou se rozloučila se světovým šampionátem. Ten letošní ve Svatém Mořici byl poslední. „Mám za sebou úžasnou kariéru, vždyť mít čtyři medaile z mistrovství světa, to je opravdu něco,“ povídala potom.

I z olympijských her má cenný kov. Přidá k tomu bronzovému další?

Foto: Gettyimages