Týmové pojetí vyhrálo. Basketbalisté v Minsku končí

Týmové pojetí vyhrálo. Basketbalisté v Minsku končí

Články

Čeští basketbalisté dávali přednost individuálnímu pojetí, proto prohráli s týmovějším Ruskem. Na Evropských hrách tak končí po výsledku 15:20 ve čtvrtfinále. „Hledají se těžko slova, ráno jsme si řekli, jak bychom přesně chtěli hrát, ale nesplnili jsme to. Nedokázali jsme se vypořádat s agresivní hrou Rusů. Hráli jsme moc individuálně a sahali k těžkým střelám,“ hodnotil Michal Křemen.

Důležitou roli sehrála nejspíš také fyzická kondice. Zatímco Rusové měli mladý tým, průměrný věk Čechů je nad třiceti lety. „Jsou to mladí kluci. My jsme s nimi hráli před měsícem zhruba s podobným výsledkem, ale chtěli jsme dneska hrát jinak. Nechali jsme se utlačovat a volili blbé střely,“ sáhl ke slovům kritiky Ondřej Dygrýn.

Ke konci zápasu už Čechům do koše nespadl skoro žádný pokus. „Ve chvíli, kdy je střela připravená, procento úspěšnosti jde nahoru. My na tu střelbu neměli vůbec čas,“ měl jasno Zach. Vladimír Sismilich byl také po zápase zklamán a cloumaly s ním emoce. „Po každém zápase jsou emoce, teď to byl vztek, pak bude zklamání. Rusové byli lepší, my chtěli hrát individuálně, ale kolektivní obrana byla lepší, nešlo to,“ dodal.