Trofej ve správných rukou. Hlaváčková s Hradeckou vybojovaly po třech letech společný titul

Trofej ve správných rukou. Hlaváčková s Hradeckou vybojovaly po třech letech společný titul

Články

Od základní čáry udělala dva kroky do kurtu a forhend trefila tak silně, že se soupeřce na síti odrazil míček od výpletu jen do sítě. Andrea Hlaváčková udělala proměněným mečbolem tečku za vydařeným deblovým vystoupením s parťačkou Lucií Hradeckou na turnaji WTA v kanadském Québeku. Duo H+H tam v neděli pozdě večer evropského času ukončilo tříleté čekání na společný titul.

„Čekali jsme na to pár let, ale další titul pro H+H konečně máme,“ napsala Hlaváčková po zápase na svoji facebookovou stránku a přidala fotku, kterak blondýny ještě na kurtu pózují s trofejí.

Společně naposledy ovládly čtyřhru na US Open v roce 2013, pak se dvojice rozpadla. Obě zkoušely nové parťačky, jiný styl hry.

„Jenže dokud člověk nic neztratí, tak si neváží toho, co má,“ řekla tehdy Hlaváčková, mladší z dvojice.

V říjnu roku 2014 spolupráci obnovily. Pětkrát se od té doby probily do finále, ani jednou vítězně. V Riu, jakožto obhájkyně stříbra z Londýna, je v semifinále zase vykolejil diskutabilní úder Švýcarky Hingisové do oka Hlaváčkové.

Na velké vítězství dosáhly deblistky až v Quebéku – symbolicky tam, kde se jejich cesty před lety rozdělily. Ruskou dvojici Alla Kudrjavcevová a Alexandra Panovová zdolaly dvakrát 7:6 „Pocity? Parádní. O to sladší, že jsme uspěly společně s Andy,“ uvedla Hradecká.

Ta mimochodem přidala do své sbírky jubilejní dvacátý titul v deblu, Hlaváčková má o dva méně. Ale hlavně: holky zvýšily své šance kvalifikovat se na letošní Turnaj mistryň do Singapuru!

Poslechněte Andreu Hlaváčkovou a stáhněte si do mobilu olympijskou aplikaci