Lifestyle
1 Minuta čtení

22,01 metru. To je nová hodnota nejdelšího českého vrhu, jehož autorem je Tomáš Staněk. Umístění v naší rubrice Hrdinové týdne ho proto nemohlo minout.

1. Martin Fuksa
Pátý triumf z šesti možných. Takovou statistikou se chlubí kanoista Martin Fuksa, který o víkendu na Světovém poháru v Bělehradě posbíral další dvě zlata (kilometr a dvoustovka). „Asi jsem si vsugeroval, že to zase vyjde,“ říkal. V Srbsku se dařilo o trojnásobnému olympijskému medailistovi Josefu Dostálovi, jenž byl první na trati půl kilometru. Bronz bral čtyřkajak i deblkajak Radek Šlouf, Jan Štěrba.

2. Tereza Fišerová
Je jí teprve devatenáct a nedávno zvládla maturitu. Teď je kanoistka Tereza Fišerová držitelkou stříbrné medaile z mistrovství Evropy v Tacenu. „Trochu tomu nevěřím, jsem nesmírně šťastná. Jela jsem s tím, že budu ráda, když vyjedu finále,“ radovala se. Čechům se vůbec ve Slovinsku dařilo: trojice Jiří Prskavec, Ondřej Tunka a Vít Přindiš získala zlato v hlídkách, Prskavec pak přidal ještě individuální bronz a medaili stejné hodnoty získali deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler.

3. Tomáš Staněk
Jeho samotného ten vrh šokoval. Pětadvacetiletý český koulař vyhrál mítink v Německu výkonem 22,01 metru, čímž o osm centimetrů překonal rekord Remigia Machury z roku 1987. „Trenér mě dobře připravil. Ale nečekal jsem to, je to překvapení i pro mě,“ prohlásil Staněk, který se posunul na třetí místo světových tabulek.