Triatlonový víkend v Karlových Varech. Přijedou i světové hvězdy

Triatlonový víkend v Karlových Varech. Přijedou i světové hvězdy

Články

Do České republiky se sjede triatlonová elita. V neděli 2. září se bude v Karlových Varech konat závod Světového poháru, jehož se zúčastní závodníci z 35 zemí světa. Program pro veřejnost ale odstartuje už v pátek.

Na západě Čech se během tří dnů uskuteční triatlonové závody Českého poháru téměř všech věkových kategorií a součástí programu bude i páteční noční běh městem.

Nedělním Světovým pohárem pak víkend na západě Čech vyvrcholí: Karlovy Vary hostí prestižní závod podruhé, v minulosti byla akce součástí evropského poháru a konala se také jako evropský šampionát.

Ženy se na trať vydají dopoledne, muži je budou následovat o pár hodin později. Letošní novinkou je cíl v honosných prostorech před Karlovarským městským divadlem. „Věřím, že atraktivitou můžeme hrdě soupeřit třeba se španělským Madridem, kde je depo i cíl před královským palácem,“ uvedl Vladimír Malý, ředitel závodu.

Nabitá startovní listina

Tahákem je účast české triatlonistky Venduly Frintové, která startovala na třech olympijských hrách a loni vybojovala v Karlových Varech stříbro. Z mužů se na start postaví Jan Čelůstka, František Linduška a Jan Volár.

Mezi hvězdy celého víkendu budou patřit Němka Laura Lindemannová, stříbrná z červencového mistrovství světa, aktuální mistryně světa v aquathlonu Edda Hannesdottirová z Islandu nebo jeden z nejlepších plavců světové triatlonové scény Slovák Richard Varga.

„Startovka vypadá zajímavěji než loni. Je vidět, že o závod v Karlových Varech stoupá zájem a vybírají si ho kvalitní závodníci, kteří se nebojí, že by při náročné cyklistice byli dojeti o celý okruh a diskvalifikováni,“ dodal Malý.

Přijďte si i vy do Karlových Varů zasportovat nebo jen povzbudit české triatlonisty! Průběh závodů lze sledovat také na televizní stanici ČT sport. Více informací najdete ZDE.