Tři a půl měsíce do olympiády. Jak vypadají sportoviště v Pchjongčchangu? Podívejte se

Tři a půl měsíce do olympiády. Jak vypadají sportoviště v Pchjongčchangu? Podívejte se

Články

Sportovní ředitel Českého olympijského výboru a šéf mise Martin Doktor se spolu s generálním sekretářem Petrem Graclíkem a dalšími členy ČOV vrátili v neděli z poslední inspekční cesty v jihokorejském v Pchjongčchangu, kde 9. února odstartuje zimní olympiáda. Řada sportovišť už je kompletně hotová, jedinou komplikací může být doprava. Jak to na místě vypadá? Mrkněte na fotky.

„Co se týká sportovišť a stavebních prací, tak není důvod si stěžovat. Nemám obavu, že by Korejci něco nestihli. Na několika sportovištích se už konaly závody Světového poháru nebo dokonce mistrovství světa. Ze dne na den tam lze závodit,“ řekl Doktor.

V Koreji, podobně jako v Soči, budou dvě centra. V pobřežním městě Kangung se o medaile bude bojovat v halových sportech, arény na lední hokej či curling tam jsou velmi blízko u sebe. Další sporty jsou vzdálené necelou hodinu jízdy v horách.

Český olympijským tým proto obsadí místa ve dvou olympijských vesnicích. „V té horské nám seškrtali počet míst, to ještě řešíme. Pokoje každopádně nejsou tak prostorné jako třeba v Riu nebo v Soči,“ uvedl Doktor.

V porovnání s brazilským Riem, kde se loni v prosinci konala letní olympiáda, jsou prý Korejci, co se staveb týče, mnohem dál. „Všechno by měli v pohodě zvládnout. A místa, na kterých se ještě staví, jsou obklopená dělníky a maká se tam o sto šest,“ dodal generální sekretář ČOV Petr Graclík.

Jednou z komplikací však může být doprava z letiště v Soulu. „Původně měl dopravu sportovců zajišťovat rychlovlak, ale týmy budou nakonec přepravovány autobusy. To je velká změna v čase, autobus může jet o dvě hodiny déle,“ míní Doktor.

A vyjádřil se také k bezpečnosti. „Při každé olympiádě je hrozba, vždycky se na něco upozorňuje. Ale na místě to pak většinou nikdo neřeší. Teď v Koreji to je stejný případ,“ věřil sportovní ředitel ČOV.

V Pchjongčchangu jsou nyní na předolympijském soustředění i čeští bobisté.