Trenérská škatulata. Tenistku Strýcovou bude koučovat Kotyza

Trenérská škatulata. Tenistku Strýcovou bude koučovat Kotyza

Články

Tenistka Barbora Strýcová už není bez trenéra. Po odchodu Tomáše Krupy angažovala do svého týmu Davida Kotyzu, který naposledy vedl Karolínu Plíškovou.

„Davida jsem oslovila s žádostí o spolupráci a on moji nabídku přijal. Uznávám ho jako velkého profesionála, je to cílevědomý a precizní kouč, který toho v ženském tenise hrozně moc dokázal,“ uvedla na své facebookové stránce Strýcová.

Jde o trenérskou rošádu, neboť Strýcové bývalý trenér Tomáš Krupa si plácl s Karolínou Plíškovou. Tu zase naposledy vedl právě Kotyza, ale jejich spolupráce v září skončila.

„Tahle volba se nabízela, snažila jsem se pro sebe najít to nejlepší řešení. Chci kolem sebe ten nejlepší tým lidí, který mi ještě pomůže se tenisově posunout. Myslím, že lepší ženský trenér v Čechách není,“ vysvětlila Strýcová.

Kotyza vedl v minulosti několik českých tenistek včetně Lucie Šafářové nebo Ivety Benešové, šest let trénoval Petru Kvitovou a má za sebou také krátké angažmá u dánské hvězdy Caroline Wozniacké.

„Trénovala jsem s Davidem už když mi bylo osmnáct, od té doby jsme se oba hodně posunuli,“ řekla tenistka. „Mám z toho dobrý pocit a věřím, že si na kurtu i mimo něj budeme rozumět.“

Vedle Kotyzy bude Strýcové pomáhat ještě Lukáš Dlouhý, spolu se budou na zahraničních turnajích střídat.