TOP 5 hvězd, které sledovat na mistrovství světa v hokeji

TOP 5 hvězd, které sledovat na mistrovství světa v hokeji

Články

Začíná mistrovství světa v ledním hokeji, kde se stejně jako každý představí i pár velkých hokejových hvězd. Jaké to jsou a koho sledovat? Vybrali jsme pět jmen.

Patrick Kane, USA
Američané vzali do Dánska tým plný borců z NHL a chtějí se prát o medaile. Kapitánem bude útočník Patrick Kane – hvězda Chicaga Blackhawks, se kterým vyhrál za posledních osm let třikrát Stanley Cup. Letos se ale Chicago ani nedostalo do play off, tak se Kane rozhodl reprezentovat. Na MS je po deseti letech. V NHL letos za 82 zápasů bral 76 bodů (27+49).

Connor McDavid, Kanada
Tým s největšími ambicemi na zlato má v sestavě i útočný klenot. 21letý McDavid z Edmontonu, který ovládl bodování základní části NHL se 108 body (!) v 82 duelech, je zřejmě největší hvězdou celého mistrovství. S Kanadou už nejcennější medaili ze světového šampionátu získal v roce 2015.

Tomáš Plekanec, Česká republika
Trenér Josef Jandač o něm řekl: „Je to největší srdcař, kterého jsem zažil. Mám velký obdiv směrem k tomu, co pro něj reprezentace znamená.“

Plekanec v únoru po patnácti letech v NHL změnil dres, neb ho Montreal vyměnil do nedalekého Toronta. V Montrealu nechal rodinu, v 35 letech si zvykal na nové prostředí i kolektiv. Přesto před mistrovství světa vzkázal: Jedu! Už pojedenácté…

???? | Srdcař Tomáš Plekanec ❤️ #narodnitym ????????

A post shared by Česká hokejová reprezentace (@narodnitym) on

John Klinberg, Švédsko
Patří k nejofenzivnějším bekům NHL, letos mu v Dallasu s 67 body těsně utekl post nejproduktivnějšího obránce soutěže. Je mu 25 let, Švédové si ho hýčkají jako kostru celé defenzivy. Loni na mistrovství světa bral s Tre Kronor zlato.

Pavel Dacjuk, Rusko
Veterán a velká ruská legenda. V červenci bude Dacjukovi 40 let, na mistrovství světa je posedmé. V únoru se stal členem Triple Gold Clubu, který sdružuje vítěze Stanley Cupu, mistrovství světa a olympiády. V Dánsku bude Dacjuk ruským kapitánem a nejzvučnějším jménem týmu. Letošní MS vynechá jiná velká ikona Ilja Kovalčuk.

  • Mistrovství světa začíná v pátek 4. května a končí v neděli 20. května. Hraje se v dánských městech Kodaň a Herning.
  • Zlato z loňského MS obhajují Švédové, kteří ve finále porazili Kanadu.
  • Češi čekají na medaili od roku 2012, kdy brali bronz. Zlatí byli naposledy v roce 2010.
  • V Dánsku se představí celkem 94 hráčů z NHL. V české sestavě je borců z nejlepší zámořské ligy šest.