To byla stíhačka! Biatlonistka Koukalová se zamotala na střelnici, přesto má další medaili

To byla stíhačka! Biatlonistka Koukalová se zamotala na střelnici, přesto má další medaili

Své zlato ze sprintu spíš zajedla než zapila. „Sádlo s králičím masem, kyselé okurky, chleba. Připadala jsem si úplně bezedná,“ smála se Gabriela Koukalová. „Vše jsem završila půlkou pekáče krémového řezu. Konečně už taky vím, kde má žlučník.“ Do nedělní stíhačky už nastupovala s čistou hlavou. Cíl, který si vytyčila před sezonou, splnila hned v prvním závodu světového šampionátu v Hochfilzenu. „Na stíhačku se i proto těším hrozně moc,“ říkala ještě před startem. A světový titul okořenila bronzem.

Koukalová nestačila jen na Němku Lauru Dahlmeierovou a Darju Domračevovou z Běloruska.

Sedmadvacetiletá česká biatlonistka pokorně přistupovala ke každé své soupeřce „Myslím, že stíhačka nebude jen soubojem mezi mnou a Laurou, to bude souboj se všemi,“ uvažovala Koukalová. „Teď si to budu užívat a jako to dopadne, nechám koňovi, ten má hlavu větší.“

Koňova hlava má bronzový punc, desátý v české v historii. Koukalová si prožila stíhačku se vším všudy. Hned na první střelecké položce ji totiž potrápila její zbraň. „Gábina možná i trochu zazmatkovala, ale pak už si s tím poradila tak, jak to ona umí,“ popisoval trenér žen Zdeněk Vítek.

Na trati se rvala a v cíli si oddychla. „Bylo těžké postavit se na start znovu s jedničkou a jet i po těch problémech na střelnici. Ale je skvělé stát znovu na pódiu,“ povídala Koukalová. „Za blbost se platí, prostě jsem byla nervózní. Škoda, dneska to bylo zase blízko, ale jsem ráda, že to takhle dopadlo," řekla pak v rozhovoru pro Českou televizi.

Šéf Českého svazu biatlonu Jiří Hamza slíbil šéftrenérovi Ondřeji Rybářovi traktor, pokud Gabriela v Hochfilzenu vyhraje. „Jirka je sázecí typ, ale ten traktor mě fakt pobavil. Na druhou stranu věřím, že Ondra traktor skutečně dostane. Jirka je férový člověk, umí držet slovo.“

Další traktor Hamza kupovat nemusí. Zatím...

Foto: Český biatlon/Petr Slavík