Titul po osmi letech. Slavia se stala novým fotbalovým šampionem

Titul po osmi letech. Slavia se stala novým fotbalovým šampionem

Hrdinové týdne

Rok 2009. To bylo naposledy, kdy fotbalová Slavia získala domácí titul. V sobotu se tak stalo znovu po osmi letech, za což sešívané oceňujeme prvním místem v naší pravidelné rubrice Hrdinové týdne.

1. Slavia Praha
Jen jediná porážka za celou ligovou sezonu. Útočník Milan Škoda vyhlášen nejlepším hráčem, Jaroslav Šilhavý zase trenérem. Slávistický titul je zasloužený, byť v posledním kole museli červenobílí vyklidit svůj stadion v Edenu a přestěhovat se na Strahov. Brno však i tam přehráli s přehledem 4:0 a vyhráli o dva body před Plzní.

2. Tři veslařské medaile z ME
Čeští veslaři na mistrovství Evropy v Račicích zazářili. Ondřej Synek získal už pátý titul kontinentálního šampiona, zlato vybojoval i ženský dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová a čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Jiří Kopáč, Jan Vetešník, Milan Viktora a Jan Hájek brala bronz. „Naprosto nepřekonatelná atmosféra! Takovou jsem zažil možná jako kluk na Matějské pouti,“ smekl Synek klobouk před domácím publikem.

3. Petra Kvitová
Celý tenisový svět byl zvědavý, jak česká tenistka po poranění a operaci levé (hrací) ruky zvládne svůj comeback na kurty. A odpověď? Na jedničku s hvězdičkou. Kvitová pět měsíců nehrála, ale v prvním kole French Open to na ní nezanechalo žádné stopy – Američanku Julii Boserupovou zničila 6:3, 6:2. „Kontrolovala jsem emoce, jen při mečbolu už to nešlo. Tam už slzy byly.“