Těšil se, jak bude hodovat. Nakonec měl ale Krpálek Vánoce na dietě

Těšil se, jak bude hodovat. Nakonec měl ale Krpálek Vánoce na dietě

Články

Během roku si stravu hlídá, ale přes vánoční svátky si může od jídelníčku dát pauzu. A tak judista Lukáš Krpálek plánoval, jak se nacpe bramborovým salátem a cukrovím. Jenže ho potkala střevní viróza a musel nasadit dietu.

„Mám to asi čtrnáct dnů. Trápilo mě to už na turnaji v Číně a ne a ne se to výrazně zlepšit. Těšil jsem se, jak zhřeším nezdravým salátem a sladkostmi. Ale bohužel, zdraví je přednější,“ řekl Krpálek.

Jeho tělo možná neuneslo náročný podzimní program, kdy cestoval do Číny, Mexika nebo Spojených arabských emirátů. Mimochodem rok 2018 byl pro olympijského vítěze co se počtu medailí týče vůbec nejúspěšnějším v kariéře.

„Jsem hlavně rád, že jsem si nahnal body do olympijské kvalifikace. Díky tomu si můžu dát pár měsíců pauzu, potrénovat a vyrazit na další turnaje až někdy na jaře.“

Svátky strávil po boku svých nejbližších. Vánoce slavila jeho rodina poprvé ve čtyřech, s manželkou Evou se jim v květnu narodila dcera Mariana.

„Syn Tonda už začíná Vánoce trochu chápat. Pomáhá mamce a spolu jsme zdobili stromek. Je to radost, člověk najednou vnímá Vánoce úplně jinak, když vidí kolem sebe nadšené děti,“ usmívá se Krpálek.

Dárky prý nakupoval hlavně v zahraničí, kde se mu v odlišném sortimentu zboží lépe vybíralo. „Pro děti to je zábava, ale pro manželku? Vždycky chci překvapit a pak v obchoďáku tápu!“

S rodinou doma oslaví i Silvestr. Žádný výlet na hory nebo do zahraničí. „S dvěma dětmi to je náročné, navíc se přes rok nacestuju dost. Budeme doma a odpálíme si na zahradě pár rachejtlí. Na to se těším.“

Jak sportovci na olympiádě v Riu oslavili Lukášovo zlato? Podívejte se