Tenisový triumf nebo stříbro pro mladého střelce. Tohle jsou Hrdinové týdne

Lifestyle
Lifestyle
1 Minuta čtení

Titul z nablýskaného Turnaje mistryň, druhé místo z finále Světového poháru ve sportovní střelbě a senzační bronz na jednom z nejtěžších a nejlépe obsazených námořních klání světa. Češi se ve sportovním světě uplynulý týden znovu neztratili. Tady je výběr Hrdinů týdne.

Andrea Hlaváčková
Veleúspěšná spolupráce skončila dalším titulem, celkově už pátým. Andrea Hlaváčková s Maďarkou Timeou Babosovou společně ovládly i čtyřhru na Turnaji mistryň, čímž podtrhly svoji parádní podzimní sérii – z devatenácti zápasů prohrály jen jediný! „Tohle je nejsilnější moment celé sezony,“ zářila v Singapuru Hlaváčková. Díky ní má Česko svoji vítězku ze setkání tenisových hvězd.

Tady jsou nejlepší momenty z finálového utkání...

Filip Nepejchal
Už v šestnácti letech vyhrál v Baku závod Světového poháru ve vzduchové pušce, jako čerstvě sedmnáctiletý střílel na olympiádě v Riu a teď si Filip Nepejchal (ročník 1999) připsal další cenný zářez. Ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran skončil v závodě SP v Dillí druhý. V této disciplíně je Nepejchal juniorským vicemistrem světa a dvojnásobným mistrem Evropy.

Milan Koláček
Rolex Middle Sea Race je jedním z nejltěžších námořních klání světa. Závod měří 1 100 kilometrů a jachtaři musí po startu na Maltě obeplout Sicilii a vrátit se do města Valletta. Ze 104 startujících posádek dojelo do cíle jen 35. A Čech Milan Koláček s lodí Hebe V skončil třetí! „Foukal silný vítr, takže byly dost velké vlny. Hodně lodí skončilo kvůli technickým problémům, vítr trhal i plachty,“ popisoval Koláček. Jeho umístění je pro český jachting velkou senzací.