Tahák na vodáckém kanále. Dva olympijští medailisté, ale jen jedno volné místo

Tahák na vodáckém kanále. Dva olympijští medailisté, ale jen jedno volné místo

Články

Na začátku června hostí Praha mistrovství Evropy ve vodním slalomu a už teď je jasné, že tam některé z hvězdných českých jmen bude chybět. V reprezentaci je totiž pro kajakáře už jen jedno volné místo. A o něj si to v nominačních závodech rozdají i velké ikony Jiří Prskavec a Vavřinec Hradilek.

Hradilek má stříbro z olympiády, sedm medailí z mistrovství světa a další čtyři z Evropy.

Prskavec bral v Riu olympijský bronz, ze světa má pět medailí a z Evropy osm.

Přesto neexistuje varianta, aby v nominačních závodech uspěli oba. Ze tří míst už jsou totiž dvě obsazená – na konci loňské sezony si je zajistili mistr světa Ondřej Tunka a vítěz Světového poháru Vít Přindiš.

Všichni čtyři jsou kajakáři světového formátu, tím se Česko může chlubit. Tři půjdou dál, jeden bude mistrovství světa i Evropy sledovat letos jen z tribuny.

Skvela ukazka toho co nas mimo jine ceka pristi tyden na Trnavce a pak v Troji. Nominace na domaci ME a serii SP a MS. Samozrejme, ze to nebude jen souboj mezi mnou a Jirou. I dalsi, zejmena mladeznici, budou nakonec treba jeste rychlejsi nez my. Tenhle vizual ale vystihuje dost veci. Jsme souperi v zavode, ale vzajemne se respektujeme a mame spolecnou vasen. Co se nam honi v hlave vime jen my dva a je to nase osobni vec. Co Vam vsem ale slibit muzu aspon ja, ze to bude super podivana a ze si souboj z roku 2016 pamatuju moc dobre ;) Je to souboj jen o jedno misto ve ctyrech zavodech a na to misto se trese asi 6 kluku. Ja se hrozne tesim ! Diky @czechcanoe za ohromnou snahu posouvat nas sport medialne. My uz ho posunuli docela daleko, ale jeste to neni vsechno! ;-) -------------------------------------------------------photography @jankaslphoto

A post shared by Vávra Hradilek (@vavrinec_hradilek) on

Hradilek říká: „Všude se píše, že to bude souboj hlavně mě a Jirky. Asi to na papíře tak vypadá, ale o jedno místo nás jede mnohem víc než jen my dva. Stoprocentně si myslím, že tam může ještě někdo další zasáhnout a překvapit.“

Do hry může promluvit třeba Prskavcův sparingpartner Ondřej Cvikl, syn Štěpánky Hilgertové Luboš nebo junior Tomáš Zima. Pro všechny je startovací pozice stejná.

Nominační závody se rozběhnou už tento víkend (start 9:45) pod přehradou Trnávka v obci Želiv (livestream ZDE), pokračovat se bude příští víkend na kanálu v pražské Troji.

„Vnímám to jako každou jinou nominaci, stejně jako teď jsme se prali i olympiádu, kde bylo taky jedno místo. Je to vždycky o setinkách, férový souboj. Těším se na to,“ dodal Hradilek.

On i Prskavec příkladně načasovali formu. Hradilkovi pomohla i kompenzační cvičení, Prskavec zlepšil stravování a zhubl pět kilo.

„Všichni budou v top kondici, ale dál půjde jen ten nejlepší. Cítím se dobře, snad to budu schopný prodat,“ líčí Prskavec.

Kdo si tedy zajistí poslední místenku do reprezentace?