Tady a teď české lvice aneb Druhá kariéra Petry Kvitové

Tady a teď české lvice aneb Druhá kariéra Petry Kvitové

Články

Není zrovna typ, který by rád bilancoval. „Nekoukám se ani dozadu, ani příliš dopředu,“ usmívá se tenistka Petra Kvitová. Osmadvacetiletá Češka by se ale na úvod nové sezony klidně mohla ohlédnout a zjistila by, že je aktuálně úřadující vítězka šesti turnajů WTA. K pěti loňským triumfům totiž v sobotu přidala šestý v Sydney.

Po vážném úrazu ruky z konce roku 2016 se naučila příliš neplánovat. „Spíš se snažím užívat každou chvíli, protože nikdy nevíte, co se může stát,“ vysvětluje. „Tenhle sport miluju a snažím se do něj dát všechno, ale není alfa a omega mého života. Jsem ráda, že můžu hrát a dělat, co mě baví.“

View this post on Instagram

Title #26. I am sooooo happy ????❤️ #sydneytennis

A post shared by Petra Kvitova (@petra.kvitova) on

Turnaj v Sydney ji ujistil, že se tvrdá příprava vyplatila. „Dokonce jsem nějaké nové prvky zapojila i v zápasu, jsem za to ráda,“ směje se. „Hrát o pohár je to, co na tenise nejvíc miluju. Jsem strašně šťastná, jak jsem to zvládla, každé vítězství se počítá. Tenhle turnaj mi ukázal strašně moc.“

Po vítězném duelu jen pobalila své věci, splnila pár povinností a zamířila do Melbourne – dějiště prvního grandslamu sezony. Na Australian Open si coby vítězka turnaje v Sydney nehodlá tlak připouštět. „Já si na sebe žádný tlak nebudu vytvářet, po tom nepovedeném Brisbane, jsem ráda, že jsem Sydney takhle zvládla,“ připomíná fakt, že v Brisbane vypadla ve 2. kole.

V Melbourne se na kurtu představí už v pondělí. „Odpočinek tedy nebude moc velký, na druhou stranu pojedu v turnajovém rytmu,“ říká.

Od roku 2017 píše novou kapitolu svého tenisového života. „Říkám jí moje druhá kariéra,“ prozrazuje. Jedno ale zůstává stejné. Dál a dál přidává turnajová vítězství. Zatím jich má na okruhu WTA 26. Co bude dál?

A takto si Petra užívala olympijskou atmosféru v Riu 2016.

Foto: Getty Images