Synek hraje hokej a jezdí na běžkách. Uvažuje i o účasti na Jizerské padesátce

Synek hraje hokej a jezdí na běžkách. Uvažuje i o účasti na Jizerské padesátce

Články

Limitovaly ho zdravotní potíže, především bolavá záda. Veslař Ondřej Synek už ale zase maká jako ďas, jak sám se smíchem vypráví. V kondici se udržuje na trenažéru, k tomu pravidelně chodí na lyže, běžky a jednou týdně hraje hokej. „To proto, abych nepřibral,“ říká.

Týden před Vánoci strávil v italském Livignu, své oblíbené destinaci. Na Štědrý den pak spolu s rodinou poprvé vyrazil na chalupu do Rokytnice nad Jizerou. A Silvestr? „Nakoupil jsem si obrovské ohňostroje!“ chlubil se Synek.

V září vyhlásil, že se pokusí probít do Tokia 2020 na svoji pátou olympiádu. I kvůli zesnulé gymnastce Věře Čáslavské, k níž měl blízko a která sama na Hrách v Japonsku v roce 1964 vybojovala tři zlata.

Synkovi ve sbírce olympijská medaile z nejcennějšího kovu chybí, Tokio je prý poslední šance. „Motivace pořád je, zkusím to. Jinak bych později možná litoval.“

Nejbližší výzva ho však čeká už v květnu v areálu v Račicích, kde se uskuteční mistrovství Evropy ve veslování. Obří akce před domácím publikem. „Chci se ukázat v Česku, kde už asi nikdy tak velký závod nepojedu.“

Záda, s nimiž měl problémy od začátku uplynulé sezony, už ho nelimitují. Dal si po olympiádě delší volno, chodí cvičit a absolvuje fyzioterapie. Teď bolest cítí jen při těžším tréninku a hlásí: Už se zase těším na vodu!

Hokej a Jizerská padesátka

Lední hokej je sportem, který Synek u televize v roli diváka nejvíce prožívá. Sám se sportu s hokejkou a pukem aktivně věnuje, hraje prý nejlepší rybníkářskou ligu. Chodíval dvakrát týdně, teď už jen jednou.

„Jen gólů moc nedávám, je to bída.“

Coby vášnivý běžkař uvažuje i o účasti na Jizerské padesátce. Dříve ho slavný závod kvůli nedostatku sněhu nelákal nebo se mu nehodil termínově kvůli lednovému soustředění v zahraničí.

„Letos to třeba klapne, uvidíme. Ale možná pojedu kratší závod, třeba jen třicet kilometrů. Padesátka je docela masakr, předloni si tam Mirka Knapková zlomila prst.

Sleduj Ondru Synka na Facebooku!

Jak slavil Ondra v Riu olympijskou medaili?