Stříbrný olympijský medailista vstřebává trenérskou rošádu a říká: Je to velké okysličení

Stříbrný olympijský medailista vstřebává trenérskou rošádu a říká: Je to velké okysličení

Rozhovory

Kvůli bolavému kolenu mu utekl první měsíc přípravy, navíc pod novým trenérským týmem. „Ale už jsem zpět a bez omezení,“ hlásí biatlonista Michal Krčmář, stříbrný olympijský medailista s Pchjongčchangu. „Utekl mi sice první měsíc přípravy, ale pevně věřím, že v zimě se tento výpadek neprojeví.“

Michale, jak teď vypadají tréninky pod novými trenéry?
Co se týče skladby tréninků je systém podobný tomu předcházejícímu, akorát jsme se opět na začátku olympijského cyklu vrátili k delším tréninkům. Více se zaměřujeme na posílení středu těla a díky příchodu Anderse (Nor Magnus Bratli) hodně pracujeme na technice běhu. Co se týče spolupráce s Katkou Emmons (olympijská vítězka ve střelbě) … tak díky ní přemýšlíme o střelbě zase trošku z jiného úhlu, ale tady je to určitě práce na delší časové období. Některé změny půjdou provést okamžitě, ale zásadnější změny budeme muset aplikovat v delším časovém horizontu.

Musel jste si zvykat na něco nového?
Jestli ano, tak je to spíše otázka posilovacích cviků, na něž se musí tělo trošku adaptovat. Jinak vše běží v hodně podobném režimu jako v předcházejících přípravných období.

Přesto, překvapilo vás něco?
Nevím, jestli je to úplně překvapení, ale jsem potěšený z toho, jak se všichni pustili do práce - velký zápal a touha se zlepšovat je vidět na sportovcích i na trenérech. V tomhle prostředí se pak trénuje mnohem líp.

Je to nový impulz?
Určitě ano! Nový realizační tým je velké okysličení prostředí. Polovina mých kolegů z týmu ukončila kariéru, a tak se utvořila sice malá, ale o to více do tréninku zapálená skupina. Pevně věřím, že to bude mít pozitivní přínos pro nás všechny. Zároveň jsem velmi rád, že pokračuje Ondra Moravec i Michal Šlesingr. Úplně na rovinu říkám, že mužský tým ještě rozhodně není připraven na to, aby závodil bez nich.

Co od trenérské změny očekáváte?
Že nás posune zase aspoň o kousek blíž ke světové špičce, ale to je velmi předčasná otázka. Vše nám ukáže až zimní sezona a výsledky v jejím průběhu.

Čeká vás ještě nějaké volno? Co podniknete?

Teď nás čeká týdenní soustředění v Letohradě, po něm přijde týdenní dovolená. Během ní jsem byl zvyklý odlétat na týden k moři, ale letos kvůli jarnímu výpadku strávím dovolenou poněkud aktivněji, ale přesný plán ještě nemám.