Stříbrná náplast pro basketbal. Galíčková uspěla ve střelbě na koš

Stříbrná náplast pro basketbal. Galíčková uspěla ve střelbě na koš

Články

Od zlata ji dělil jeden jediný bod. „Na takovou soutěž se ale příliš trénovat nedá. Nebo vlastně dá, musíte pořád střílet, střílet a střílet a ono to pak prostě přijde,“ směje se Kateřina Galíčková. Česká basketbalistka si na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aieres spravila chuť v disciplíně střelba na koš. Napravila tak skóre českým trojkovým basketbalistkám, které skončily před branami čtvrtfinále.

„Stříbrná medaile ze střelby na koš je rozhodně náplast za celý ten nepovedený turnaj,“ prohlásila po medailovém ceremoniálu Kateřina Galíčková. Uspěla v konkurenci desítek mladých basketbalistek.

Po evropském zlatu olympijské stříbro

„Byly to nervy, normálně se téhle soutěže moc hráček neúčastní, ale na Olympijských hrách mládeže jich bylo sedmatřicet. Jakmile jsme ale zjistily, že jde Katka do finále, tak už jsem věděla, že je ta medaile velmi blízko,“ popisuje trenérka Michaela Uhrová.

Hnědovlasá baskeťačka byla její tip na medaili už od začátku. „Katka je naše nejlepší střelkyně. Před měsícem byla na mistrovství Evropy první v této soutěži, takže jsem čekala, že i tady uspěje,“ dodala Uhrová.

Střelba na koš však na olympijských hrách neuvidíte, je to specifická disciplína probíhajících Olympijských her mládeže. Trenérka Uhrová hodnotí tuto novinku pozitivně. „Mně se to líbí. Každý sport má více možností, kde získat medaile a v basketbalu je jen jedna. Tady máme možnosti alespoň dvě, já jsem jedině pro,“ okomentovala formát soutěže Uhrová. I ona má radost, že díky této druhé šanci se český basketbal dostal v Argentině na stupně vítězů.