Střelec Nýdrle prožil stříbrný závod s hořkou tečkou

Střelec Nýdrle prožil stříbrný závod s hořkou tečkou

Články

Na stupních vítězů se usmíval, přesto z jeho tváře bylo patrné zklamání. Střelec Tomáš Nýdrle vybojoval na Evropských hrách v Minsku ve skeetu stříbrnou medaili a připsal si jeden ze svých největších úspěchů. O jedinou ránu však prohrál se Švédem Stefanem Nilssonem, který díky vítězství získal kvótu pro olympijské hry v Tokiu 2020. „Zklamání převládá, chyběl kousíček, abych získal místo,“ řekl třicetiletý skeetař.

V Minsku přitom prožil jeden z nejlepších závodů v kariéře. V dvoudenní kvalifikaci trefil 122 ze 125 terčů, v rozstřelu střelců se stejným výkonem si navíc vybojoval číslo 1 pro finále. „Kvalifikace byla dobrá, až na čtvrtou položku, ve které si se mnou drobínek pohrál vítr. Ale dopadlo to na finále,“ řekl Nýdrle.

Zatímco ve středu pálilo sluníčko, ve čtvrtek se v Minsku střídal vítr s deštěm. „Takže druhý den kvalifikace byl složitý. Nejvíc nám vadí vítr a špatná viditelnost.“ Poradil si i s těžkou střelnicí. „Je tu náročné pozadí, holubi lítají ve vršcích stromů.“

Zatímco skeetařky absolvovaly finále v průtrži, na závod mužů se počasí umoudřilo. A Nýdrle začal skvěle. Vedl, poprvé chyboval až na konci druhé desítky ran. Celkem trefil 56 ze 60 terčů – jen o jeden méně než vítězný Švéd.

„K místu na olympijské hry jsem byl zatím nejblíž. Aspoň je vidět, že to jde. Lepší střelci už místo mají, jsou ještě další tři nebo čtyři šance, kde ho můžu získat. Budeme na tom pracovat,“ dodal Nýdrle, který se o „kvótaplac“ pokusí v srpnu na Světovém poháru ve finském Lahti.

Nýdrle je vítězem Univerziády z roku 2013, byl čtvrtý na mistrovství Evropy 2016. „Nejvíc si vážím účasti ve finále mistrovství světa, kde je nejlepší konkurence. Tady je výběr z celé Evropy – a Evropa je nejsilnější kontinent, ale pár závodníků ze světa tu chybí,“ řekl Nýdrle, jehož ještě v Minsku čeká soutěž v mixu. „Každopádně druhé místo na Evropských hrách je super, je to jeden z mých největších úspěchů. Akorát ta hořká tečka...“

Foto: ČOV/Václav Pancer