Střelcí pálí dál! Mazurová má stříbro

Střelcí pálí dál! Mazurová má stříbro

Články

Její hlavní disciplínou na Evropských hrách měla být vzduchovka, nakonec ale byla Nikola Mazurová lepší v třípolohové střelbě z malorážky. Z Minsku si tak přiveze po bronzu ze vzduchové pušky medaile dvě, dnes ji porazila pouze Ruska Zykovová. Střelci už v Minsku vybojovali pět cenných kovů z osmi, dnešní stříbro Mazurové je po zlatu brokaře Davida Kosteleckého jejich druhý nejlepší výsledek.

„Malorážku jsem před Minskem asi dva týdny netrénovala. Mysleli jsme si, že ji tady střílet nebudeme a až pár dní před odletem jsem se dozvěděla, že je to jinak. Dala jsem dva rychlé tréninky a takhle to dopadlo,“ usmívala se po medaili Mazurová, která ve vzduchovce vybojovala účastnické místo do Tokia, proto byla dnes naprosto klidná. „Teď už se mi střílelo pěkně a s lehkostí. Finále už bylo jen pro radost,“ říkala v rozhovoru pro ČTK a Radiožurnál.

Do finále dnes Mazurová postoupila ze třetího místa v kvalifikaci, první dvě položky vleze a vkleče se jí ale moc nevydařily. V závěrečné položce vestoje se ale posunula vpřed. „Byla jsme úplně v klidu, střílelo se mi pěkně a s lehkostí. Snažila jsem se finále si užít. Věděla jsem, že při střelbě vestoje se může pořadí ještě přesypat a mohou přijít špatné střely,“ řekla Mazurová.

Obě disciplíny bude trénovat i dál. „Je pár specialistů, většina lidí střílí obě disciplíny, závodů je sice hodně, ale myslím, že se to dobře doplňuje,“ uvedla. Dnešní úspěch je pro ní motivací. „Ta medaile je krásná, mám radost, protože vím, že umím závodit s nejlepšími. Je to pro mě takový hnací motor, že ještě něco velkého můžu vyhrát. Vím, že na to mám, že to je možné,“ dodala.