Šťastné spodní prádlo či polibek. Plavci před MS odhalili své rituály

Šťastné spodní prádlo či polibek. Plavci před MS odhalili své rituály

Články

Tolik omílané sportovní štěstíčko je potřeba na hřišti i v bazénu. A bude na něj spoléhat i výprava českých plavců na mistrovství světa, které se v pátek rozběhlo v Budapešti. Jaké talismany si s sebou vozí? A bez jakých rituálů se jejich závodní den neobejde?

Kraulař Jan Micka může bez přehánění tvrdit, že se stal vyvoleným. Ve Vatikánu se totiž nedávno osobně setkal s papežem Františkem, který mu na památku daroval růženec s logem Vatikánu.

Byl to zážitek, papež se navíc prý se sportovcemi tak často nestýká. Potřásl jsem si s ním rukou a řekl pár slov italsky. Tohle nezažiju každý den, řekl Micka.

V Itálii půl roku trénoval a po závodech v Římě měl on i další plavci možnost papeže navštívit. Neváhal jsem ani minutu. Hned jsem se přihlásil, že bych rád jel.

Růženec si jako talisman přibalí do kufru směr Budapešť, kromě toho v něm nebude chybět ani pravá koňská podkova.

To jeho parťák a kamarád Pavel Janeček vozí talismanů několik a večer před závodem z nich čerpá energii. A chvíli před startem pak ze zvyku políbí malý ručník. Ani nevím proč, ale je to zvyk. K tomu si házím i vodu do plavek.

Dvojnásobná účastnice olympijských her Barbora Závadová si zase musí pustit do sluchátek písničku Radioactive od skupiny Imagine Dragons a Martina Moravčíková společně se Simonou Baumrtovou koukají už šest let před plaveckým vrcholem sezony na všechny díly Harryho Pottera.

Své rituály mají i akvabely Alžběta Dufková se Sabinou Langerovou – Bětka si v den velké události obléká světlé spodní prádlo, Sabča musí pravou nohou vkročit z postele, z pokoje i na bazén.

Na šampionátu v Budapešti se představí devatenáct českých reprezentantů. Sledujte nás na Facebooku i Instagramu a buďte v obraze!

Plavci si vyzkoušeli lip reading challenge. Jak jim šla? Mrkněte na video :-)