Stanley Cup v bazénu? I tak to vypadá, když Češi přivezou pohár domů

Stanley Cup v bazénu? I tak to vypadá, když Češi přivezou pohár domů

Články

Nejslavnější hokejová trofej je po třech letech znovu v Česku. A už toho u nás zažila hodně. Tady je pár příběhů o tom, jak čeští hokejisté slavili s pohárem doma.

Šampaňské, bazén a Stanley Cup. Namočit se prý nesmí, ale pokud jsou hráči opatrní, můžou si vzít pohár klidně až k bazénu. Tak jako Michael Frolík, když v roce 2013 vyhrál s Chicagem blyštivou trofej poprvé. Pak uspořádal velkou party a mrzelo ho, že mu bodyguardi podle přísných pravidel Stanley Cup na noc odvezli. „Škoda, blbnul bych s ním až do rána.“

Milan Hejduk zase před lety přinesl Stanley Cup ukázat na základku do Ústí nad Labem, kam osm let chodil. V roce 2001 tam takhle stylově zahájil školní rok. Jen si představte, jak se najednou děti do školy těšily!

Pohár v rukou prezidenta. Tehdejší obránci Tampy Bay Pavel Kubina a Stanislav Neckář přivezli v červenci před čtrnácti lety Stanley Cup na Pražský hrad k prezidentu Václavu Klausovi. Ten se dokonce na přání hokejistů vyfotil i s pohárem nad hlavou. A ze srandy chtěl jmenovat Kubinu premiérem země.

Frolíkovi mohlo být možná trochu líto, že Stanley Cup nevyhrál o pár let dřív, kdy pravidla ohledně oslav nebyla tak striktní. Jiří Hudler si třeba v roce 2008 přinesl pohár do postele a ráno se vedle něj probudil. Novinářům pak říkal: „Byl to příjemný pocit, nebudu lhát. Ráno jsem se probral a pohár se na mě smál.“

Posledními českými držiteli hokejového grálu jsou Jakub Vrána a Michal Kempný z Washingtonu. Stanley Cup za nimi dorazil z Ruska od Alexandra Ovečkina a Vrána ho vzal na hřbitov, kde je pochovaná jeho babička. Bylo ale i veseleji, když trofej ukázal fanouškům v Letňanech i na Staroměstském náměstí.