Z biatlonistky policistkou? Sen Puskarčíkové stále žije

Z biatlonistky policistkou? Sen Puskarčíkové stále žije

Články

K zaměstnání policistky se dnes přibližuje snad jen s puškou v ruce na biatlonové střelnici, jinak je Eva Puskarčíková plnohodnotnou reprezentační členkou. Avšak říká: „Kdo ví, kde za pár let skončím. K policii mě to pořád trochu táhne, třeba to dopadne.“

Na Masarykově univerzitě v Brně studovala bakalářský obor Speciální edukace bezpečnostních složek, na což teď na magistru navázala učitelstvím tělocviku. Prý aby měla širší rozhled a větší možnosti při výběru povolání.

„Hlavně mě to baví, to je základ. I když je občas hodně náročné zkombinovat sport se studiem,“ říká.

K policii Puskarčíkovou cosi vábí už od dětství. Dost možná proto, že se jí jako malé líbily policejní uniformy. Dnes ví, že nemůže spoléhat jen na biatlon, ráda má ve věcech jasno a předem promýšlí další kroky.

„Nechci říkat, jak dlouho budu ještě biatlon dělat. To je ve hvězdách. Ve finále vlastně můžu skončit kdekoliv, uvidíme. Teď dělám sport až skončím, tak nechci zůstat na dlažbě,“ směje se.

Nejlepší sezona v kariéře. Zatím.

Trenér Ondřej Rybář o ní říká, že je katalyzátorem týmu. Umí se zasmát sama sobě a rozdává dobrou náladu. „Taky je schopná říct ostatním holkám, co má na srdci.“

V Oberhofu v závodě s hromadným startem dojela Puskarčíková třetí, bronzovou medaili jí v letošní sezoně věšeli na krk ve Světovém poháru už podruhé.

Roste sezonu od sezony – letos je v celkovém pořadí devátá a má téměř stejně bodů jako za celý loňský rok. „Hodně to pro mě znamená, být do desítky je mazec,“ vyprávěla.

Rozplýval se i kouč Rybář v telefonickém rozhovoru s Českou televizí: „Evča nebyla mezi Vánoci úplně fit, moc toho neodtrénovala. Ale zajela parádně, snad jí forma vydrží!“

Další biatlonové medaile se budou rozdávat ve čtvrteční štafetě v Ruhpoldingu.

Foto: Petr Slavík, Český biatlon, Getty Images