Sportovec roku Krpálek nakupuje dárky online: Obchoďák je pro všechny chlapy horor

Sportovec roku Krpálek nakupuje dárky online: Obchoďák je pro všechny chlapy horor

Rozhovory

Anketu Sportovec roku ovládl s jasným náskokem a svým triumfem ukončil po deseti letech ženskou nadvládu. Pro judistu Lukáše Krpálka to byla sladká tečka za životní sezonou, během níž vybojoval i olympijské zlato. Teď po hektických měsících konečně vyhlásil týden klidu.

Manželka Eva napekla cukroví a postarala se i o vánoční stromeček, Lukáš ho později ozdobil blikajícími ozdobami. Jinak byl i v předvánočním shonu v jednom kole: rozhovory, pozvánky na akce, předávání cen.

„Snad mě už teď všichni nechají být,“ směje se.

Na čtvrteční setkání s novináři v pražském hotelu Hilton, které předcházelo slavnostnímu galavečeru, dokonce ve spěchu zapomněl vzít olympijskou medaili. „Prohlédněte si ji aspoň támhle na tom plakátu,“ ukazoval do rohu místnosti na obří fotku z Ria.

Takže klid teď přijde vhod?
Hrozně moc se těším. Žádné rozhovory, žádné výstupy v televizi. Prostě klídek. S rodinkou objezdíme všechno, co jsme dosud nestihli. Těším se, že teď na sebe budeme mít celý týden a snad si ho maximálně užijeme.

Poprvé navíc budete ve třech, synovi Antonínovi je pět měsíců. Bude to jiné?
Kluk je ještě hodně malý, věřím, že si to teď rok od roku bude užívat mnohem víc. Hlavně až začne chodit, běhat a sám si rozbalovat dárky. Zatím je ještě brzo. Ale s manželkou jsme typy lidí, co celé Vánoce hodně intenzivně prožívají.

Jak obvykle vypadají sváteční dny u Krpálků?
Vždycky si dáváme kapra, to je tradice. Přes rok ho nejím, ale na Vánoce se pokaždé těším. Jinak se asi půjdeme někam projít. Doma na Vysočině jsme třeba brali babičku s dědou do betléma. Užijeme si to celkově se vším všudy.

Dárky už máte nakoupené?
Nemám, ještě něco mi schází. Jsem člověk, co to radši objedná přes internet, než aby někde lítal. Obchoďák není nic pro mě. Myslím, že to je horor pro všechny chlapy (smích). Navíc ještě s ženou! Já mám alespoň dobrou výmluvu, když manželce říkám, že by se na mě kdekoliv sesypali fanoušci a nic pořádného bychom tím pádem nestihli koupit.

Co dostane syn?
Pro něj už dárek mám. Ale neprozradím. Ještě by si to přečetl!

Jak jste prožíval Vánoce jako malý?
Nejhezčí bylo, když jsme celý den mohli sedět u televize a koukat se na pohádky. Bavily mě Tři oříšky pro Popelku nebo komedie Sám doma. Manželka to má podobně, ta by byla nejradši, kdybychom sledovali pohádky v kuse už týden před Štědrým dnem.

Byl dárek, který vám v dětství udělal největší radost?
Ponožky! (smích). Ne, nevím… Nikdy jsem nebyl extra na dárky. Super byly společenské hry, to nás s bráchou na dlouho zabavilo. Nebo hokejky. Na ulici před domem jsme hráli proti sobě a z garáže si udělali branku. Až syn vyroste, koupím mu autodráhu a budeme spolu závodit. Je ale dost možné, že si s jeho dárky budu hrát víc já.

Takhle se v Riu slavilo Lukášovo zlato