Smutek a slzy. Basketbalistky prohrály ve čtvrtfinále

Smutek a slzy. Basketbalistky prohrály ve čtvrtfinále

Články

Smutek, vztek i zoufalství, ale také naštvání a slzy. Mnoho negativních emocí se mísilo dnes v hlavách českých basketbalistek, které po porážce ve čtvrtfinále přišly o šanci bojovat na Evropských hrách v Minsku o medaili. S Estonskem prohrály 12:15 a s turnajem se rozloučily před branami semifinále.

Čtveřice Denisa Harapesová, Kamila Hošková, Alžběta Levínská a Monika Satoranská si věřila, že Estonky jsou hratelné soupeřky. „My jsme nehrály dobře, nedařilo se nám, takže jsme samozřejmě obrovsky zklamané, jsou to všechno smutné emoce,“ povídala Harapesová po zápasu se slzami v očích. Po jeho skončení dokonce na pár minut sama zmizela v ústraní.

Basketbalistky sehrály vyrovnanou partii většinou zápasu, ale v závěru netrefily pár snadných košů a měly také kus smůly ve střelbě z dálky za dva body. „Moc nám to tam nepadalo, udělaly jsme i pár chyb při střelbě z pod koše a Estonky nám odskočily,“ litovala Levínská. „Ale nehrály jsme dobře, takže jsme z toho strašně smutné,“ pravila.

Když se v neděli dozvěděly, že ve čtvrtfinále budou mít Estonky, trochu se zaradovaly nad snazším soupeřem. Nemohlo nakonec sehrát roli trochu i jeho podcenění? „To si nemyslím. I když jsme si říkali, že to jde, tak jsme hrály naplno a ten zápas se nám prostě nepovedl,“ doplnila Satoranská.