Sluková zvažovala i konec kariéry, ale s parťačkou našly harmonii. Cílem je teď olympiáda v Tokiu

Sluková zvažovala i konec kariéry, ale s parťačkou našly harmonii. Cílem je teď olympiáda v Tokiu

Články

Na svém prvním společném turnaji prý ani nevěděly, jak si po úspěšné výměně plácnout. Beachvolejbalový pár Markéta Sluková Nausch a Barbora Hermannová si ale k sobě nejen ve sportovním soužití postupně našly cestu, probily se na olympiádu do Ria a teď vyhlásily: Dalším cílem je Tokio.

„Cítíme, že máme potenciál, jsme vlastně pořád na začátku. Já osobně jsem našla radost ze hry. Chceme zkusit, kam až to můžeme dotáhnout,“ uvedla Sluková Nausch.

Po rozchodu s Kristýnou Kolocovou zvažovala konec kariéry, myšlenky založit rodinu jí vrtaly hlavou i po Riu. Nakonec se ovšem rozhodla na další olympijský cyklus zůstat u sportu. „Máme sponzory i energii. Na miminko mám ještě chvilku čas.“

V září stihla „alespoň“ svatbu s trenérem Simonem Nauschem, s nímž byla tři roky zasnoubená. V profesním životě bude proto ještě nějaký čas používat příjmení Sluková Nausch, v soukromém už však jen Nausch.

Sluková Nausch s Hermannovou tvoří pár už přes rok a první sezonu hodnotí úspěšně: společně se na poslední chvíli dostaly na olympiádu a vybojovaly stříbro na mistrovství Evropy.

Beachvolejbalistky však přiznávají, že začátek jejich spolupráce nebyl úplně bez chyb. Dlouho jim trvalo, než se nejen na písku dokázaly sladit. „Musely jsme najít cestu, jak být k sobě blíž. Chvilku zabralo, než jsme se dostaly na stejnou notu,“ potvrzuje Hermannová.

A jak reálné je Tokio? „Týmy si na nás dávají velký pozor,“ tvrdí Hermannová. „Hodně párů se rozpadá, možná se bude měnit i systém turnajů. Uvidíme, práce je před námi dost,“ doplnila parťačka.

Soustředění komplikuje neúplný program

Dvojice už se po pár týdnech volna začíná pomalu soustředit na kondiční přípravu před novou sezonou. Ráda by opět trénovala v Jihoafrické republice, ještě však nezná program Světového okruhu, takže si nemůže naplánovat soustředění.

Nejbližší metou je nyní mistrovství světa. A Sluková hlásí: „Nejlépe jsem byla sedmnáctá, ráda bych to s Baruškou vylepšila.“

Připomeňte si, jak Markéta s Bárou hodnotily svůj první zápas na olympiádě v Riu